1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Atman Filtre Hakkında Arkadaşlar

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde mengi_man tarafından 26 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Atman 3337 dış filtrem var. Yaklaşık 2 ay oldu kuralı akvaryumumu. İçindeki karbonu çıkardım. Ve dün zeolit koydum filtreme. Dün akşam suyum hala bulanıktı. Sanırım bugün düzelecektir suyun durumu..

Bu zeolit denen malzemeyi akvaryumun içinde kullanabilir miyiz sizce? Yani kumun üzerine biraz serpiştirsem yararı mı olur zararı mı?

Teşekkürler.

Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zararı olmaz tabanda kullanmanın ancak gözenekleri doluğunda değişen ve bazen kaynatarak tekrar kullanılan bir üründür. Tabanda akıntı miktarına göre gözeneklerinde amonyaktan başlayan bazı maddeleri tutmaya çalışacaktır. Gözenekli yapısıyla da biyolojik çalışmaya uygundur. Ne kadar ekleyeceğini bilmiyorum ama tabna koyma amacına göre değişecek bir konu. Ne yapmasını bekliyorsun akvaryum tabanında ?

3. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Akvaryumun içinde kullanmayı düşünmüyorum. Bilgi amaçlı sordum acaba tabanda da kullanılabilir mi diye.
    Suyu son derece temizlediğini düşünürsek akvaryum içinde de kullanmak mantıklı sanırım.
    Tabi dış filtrede etkisi daha farklı olacaktır kanımca.
    Saygılar.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Zafer bir kaç gün içinde suyun toparlar.Daha berrak su istiyorsan benim gibi purigen alabilirsin tabi fiyatı biraz pahalı ben 45 tl'ye aldım.Gerçi zeoliti yeni koymuşsun bir kaç gün beklemen lazım.

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Hobi pahalı valla ama zevk işte.. Ne gerekiyorsa yapıyorum onlar için.
    Biraz kendimi de toparlayınca alırım purigeni.
    Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş