1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Atman HF-0100 Şelale Filtre Önemli !

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde bahadir_3517 tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. bahadir_3517

bahadir_3517

Öncelikle herkese iyi akşamlar :)
    Bir köşede duran 25 litrelik akvaryumumu değerlendirmek istedim. Kumunu yapay bitkilerini arka fonunu vs. herşeyini tamamladım ve geçen akşam Atman Hf-0100 marka bir şelale filtre aldım. Akvaryumuma daha suyu doldurmadım ve aklıma takılan soruları size sormak istedim.

1) 25 litreye Atman Hf-0100 yeterli olur mu ? ( Olmassa yol yakınken değiştireyim )

2) Şelale filtrenin içinde şuan ilk olarak azıcık elyaf, elyaftan sonra aktif karbon, sonrada sünger var ve süngerden sonra su akvaryuma geri dökülüyor. Anlamadığım sünger niye en sonda ilk başta olması gerekmiyormuydu ?

3) Peki bu elyaftan önce bi malzeme koyabilirmiyiz ya da süngeri en öne alıp süngerin ilk bulunduğu yere seramik gibi bişeyler koyabilirmiyiz ?

Değerli fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim :)

2. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Arkadaşımda aynısını almıştı. Sünger en başa konulacak. Nedense yeri o şekilde geliyor. dön:gif Geldiği şekilde kullanır isen süngerin hiç bir anlamı kalmıyor :D En sonada elyaf koyarak pis suyu iyice süzebilirsin.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yeterli olur.

Elyaf en önde olur. Çünkü elyafı filtreyi temizlerken atıp yerine yenisini alırsınız. Sıralama düzgün. Fazla birşey koyamazsınız şelale filtrelere...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Arkadaşlara katılıyorum şelale filtreniz yeterli olacaktır fazlasıyla. Elyaf suyu genelde ilk karşılayan malzemedir ama şelale filtrelerde su alttan yukarı çıktığından elyaf kolay alınıp değiştirilebilecek konumda yerleştirilmelidir. Şelale filtrelerin orjinal kartujları zayıf bir filtrasyona sahiptir. Kartuju çıkarıp siz kendiniz filtre malzemelerini yerleştirseniz daha iyi sonuç alırsınız. Genelde sıralama seramik sünger ve elyaf şeklindedir. Dediğim gibi elyaf üstten kolay alınabilir olmalıdır.

Sayfayı Paylaş