1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Atman HF-600 malzemelerim

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 21 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Merhaba arkadaşlar, bu şelale filtrede suyun malzeme yerlerine geldiği yere ben akvaryumda genelde vatozlar için kullanılan kırık testiyi evi batırarak da olsa daha da kırıp parçalarını buraya yerleştirdim. Suya direk bir engel gelmesi gerekiyor çünkü mili değiştirdikten sonra canavar gibi oldu motor, suyu kapağın açık olduğu zamanlarda dışarıya kadar akıtıyor. Sonra bu parçaların üzerine küp küp kestiğim biyolojik (ne kadar biyolojikse bilemiyorum ama, taşlar suyu durdurmayınca bunu koydum ben de :D ) süngerleri teptim. Kartuşu ve diğer parçayı çıkardıktan sonra ( bu neredeyse aldığımdan beri ) kartuşun elyafını kömürünü vs temizledim ve boş kartuşu ön tarafa aldım arkasına elyaf, bir arkasına da gene plaka şeklinde biyolojik sünger yerleştirdim. Şu an 60 litrelik bitkili akvaryumumda memnunum bu düzenden. Ekleme yapmak istediğiniz birşeyler varsa lütfen söyleyin biz de ona göre değiştirelim malzemelerimizi. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş