1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Auratus ile sarı prenses birlikte yaşarmı

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde alikido tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. alikido

alikido

İsim:
    Ali KAZAN
    Selam arkadaşlar,

Benim sorum başlıkta olduğu gibi auratus ile sp ler birlikte yaşar mı ? Auratuslar biraz agresifler sorun olur mu acaba ?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Auratus balıkları aşırı agresif oldukları için sarı prenseslere eziyet edeceği kesin.Bu türler ya tek tür beslenmeli yada kendisi gibi sert olan balıklarla ( Beyaz prenses,midasgibi) beslenmelidir.Beslediğiniz diğer balıklar kendinden küçük olmamalıdır.Mümkün olduğunca 1 e 3 dişi şeklinde olmalıdır.Eğer tek dişi varsa ve çiftleşmeye hazır değilse aşırı hırpalanmadan dolayı diş balık tanınmayacak hale gelir.

3. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Akvaryumunuz küçükse bütün balıklar biribirini rahatsız edeceklerdir, akvaryumunuz yeterli büyüklükte ise hiçbir balık birbirine dokunmayacaktır. Benim 1.5 metrelik akvaryumumda 70-80 adet balık vardı sarı, beyaz, auratus, imparatorlar, green terror, kenyi... bir gün bile birbirlerini rahatsız ettiklerini görmedim. Kaldı ki kavga etsinler. Sürekli yavru alırdım. Yani su şartları ve akvaryum büyüklüğü kavganın veya barışın önemli sebebi.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Her balığın davranış karakteri farklı aslında. Kesin olarak bu konuda yorum yapmak çok zor fakat türün genel karakteri üzerine yorum yapmak gerekirse birçok balık türüyle uyumlu değil gibi. Fakat akvaryumların hacimleri ve Volkan'ın belirttiği gibi su şartları bunda daha belirleyici oluyor.

5. alikido

alikido

İsim:
    Ali KAZAN

akvaryumun hacmi 100x40x45 15 adet yavru sp 3 ile 5 cm arasında, auratuslar 2,5 3 cm onlarda şimdilik iki adet. akavaryum içinde çok fazla bir sorun yok ama büyüdükleri zaman sorun olursa değiştiricem. onların yerine daha uyumlu balık koyarım. yorumlarınız teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş