1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Avaryum Suyum Hafif Koku Yayıyor

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde tembered tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    Akvaryum hafif bir koku yayıyor. Akvaryum gayet temiz dip çekimi haftalık su degişimi yapıyorum. Acaba neden kokuyor tahminim buharlaşan su kokuyor, bunu nasıl giderebilirim? Buhar camı yok akvaryumda. Üstte kapak var ve arkada 3 cm acıklık var . Bu kokuyu nasıl gidere biliirm veya bu koku tatlı su akvaryumlarında hep olur mu, veya dış motor bu kokuyu giderir mi?

Benim iç motorum var, 70 lt akvaryum boyutum. Balık sayısı şuan 5 adet.

Cevaplarınızı acil bekliyorum, şimdiden cevaplar için teşekürler.

2. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız
    Cevap: Avaryum Suyum Hafif Koku Yayıyor

asırı yemlemeden veya yosundan kokuyordur diye tahmin ediyorum.Camlar yosun tutar ve su buharlasıp assa inerse seviye acıga cıkan yosunlarda kokutur ki bence en barbat kokan kokudur yosun kokusu her akvaryum nemden kokar ama kotu kokması sıkıntı olduguna isarettir

3. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

cevabın için teşekürler yağız akvaryum temiz ne bir yosun nede aşırı yemlenme var 5 balığım 3 ü çöpçü zaten akvaryum dibinde yem kalmıyor zaten :) bu nemden kokma olay olabilir benimki bana kötü gelen koku normal bir kokuda olabilir yani ...nemmidirki
    ?

4. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız

ben o nem kokusuna alıstım bide tam yatakodamda akvaryum o koku olmadan uyuyamıyorum bi sure sonra alısıyor burnun :)

5. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

dddd ya her akvaryumda var ise sıkıntı yok ben dedim sadece benimkinde var ise sıkıntı var diye yoksa genelde var ise sorun oluşturmaz beni etkilemiyor zaten babam kızıyor :) .

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Şimdi Koku Her akvaryumda Muhakkak vardır kokusuz akvaryum bulamazsınız.
    Akvaryumun Kokması su değerlerinin tam oturmadığı anlamına gelir. Akvaryumun kokması dip kumun kirlenmesinden olabilir Yemlemeyi biraz azaltmak ve %20 dip çekimi yapmak ilk hafta daha sonrasında her hafta %10'luk Dip Çekimi Koku giderildikten sonra 2 haftada 1 %10 Dip Cekimi.

Akvaryumun kokması aşırı yemlemeden dolayı artık yemlerden olabilir balık populasyonuna göre yem ayarlarsanız daha iyi olacaktır.
    Ayrıca Yaz geldi akvaryumunuz güneş alan biryerde ise Bu yüzdende koku yapar.

7. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

cevaplar için teşekürler.

8. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız

Sen bana bakma ben akvaryum delisi oldugumdan o koku hosuma gidiyor ama yatak odasında akvaryum olması pekte saglıklı değildir ki akvaryum boytun buyukse asırı nem yayar ozellikle yazın buda akcigerler icin hic saglıklı degildir cozumse klimayı nem alma konumunda tutup uyumaktır

9. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

Cevap için teşekürler.yağız.

10. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız

Ben tesekkur ederm baska soruların olursa elimizden geleni yaparız ozel mesajda atabilir sacma oldugunu dusunme bile ne takıldısa aklına sorabilrsn maksadımız akvaristler artsın :)

11. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

Sahol teşekürler.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumlar genelde aksatılan su değişimleri veya kullanılan yemler yüzünden koku yayabilir. Zaten iç filtrelerin filtrasyon gücü de ortada. Karbon kömürü kullanırsan koku kalmaz ama iç filtre olan yerde kullanımı kolay değil. Byan çorabı içinde iç filtre su çıkışının önüne geçici olarak koyup çalışmasını sağlayabilirsin ama en güzel kullanımı dış filtre içinde olur, yahut şelale filtrelerde de kullanılabilir.

13. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

Teşekürler bu karbon kömürünü nerden bulabilirim nedir.o ?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Karbon kömürü akvaryumlardaki koku, sararma, ağır metal ve bazı organik atıkları toplamak konusunda destek alınan kimyasal bir filtre elemanıdır. Kaliteli markalardan almaya özen göstermek gerekir ve tüm akvaryumcularda kömür akvaryum için satılır. Tavsiye markalar; Rowa, Eheim, Fruval, Seachem olabilir.

15. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

Teşekkürler ederim.

Sayfayı Paylaş