1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aydınlatma - Elektronik Balast

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde volkantr34 tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
  2. taygun

taygun Guest

Merhaba Volkan,

Bildiğim kadarıyla çift çıkışlı balastlar var piyasada ama hiç bu kadar da ucuzunu görmedim. Bunların içi boş olabilir mi acaba? haha:

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Toplu alım fiyatı bu. Reklamın en altına bakarsanız görüceksiniz. :) 1 kolinin alında alım için fiyat 4 Tl yazıyor.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Fatihçim ben ona hiç bakmadım valla saat:gif Tamer abi ben Karaköy'den 4 çıkışlı elektronik balast aldım , daha doğrusu adamlarla görüştüm kardeşime aldırdım.. 2 tanesi 31 yada 32 tl'ye geldi.. peşin para verince indirimde yaptilar.. sanırım tanesi 20-22 TL falandı 2'sini 31-32 TL'ye aldım.Şu anda kullanıyorum ve gayette memnunum.. Öbür balastlar çok pahalıya geliyor.Karaköy fiyatlar konusunda aşırı derecede uygun.. Tabii montaj işini kardeşimin tabela işi yapan bir arkadaşına yaptırdım. :) Bende o yeti yok ne yazık ki dön:gif

Montimahir bunu beğendi.
  5. taygun

taygun Guest

Al benden de o kadar. Ne zordur şu elektirik işleri. Hiç anlamam, korkarım. :F

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Abi bir kere floresan değiştirirken ayak bileğimden elektrik çıkınca bir daha ellemez oldum :D tabii olay tümüyle benim dikkatsizliğimdi ama yok yani yanaşmadım o gün bugündür.. Bir kaç kezde duvara yapıştırılmışlığım var yani oda cabası :)))

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Volkan, bu balastı T5 balastı ararştırırken bizzat yakından inceledim T8 floresanlar için ucuz yollu yöntem olduğunu düşünüyorum ama bana fazla iç açıcı gelmedi genede bilindik markalardan şaşmammak gerekir.Bu tip balastları genelde tabelacılar kullanıyor bildiğim kadarı ile.

Balast, Watt değerleri gerçeği yansıtmaz ise, floresanlarımızdan gerçek ışık şiddedini alamamakla beraber, ömürlerinide azaltmış olacaktır.

Özellik ile,bitkili tanklarda bu gibi ürünlerden uzak durma taraftarıyım.Malum floresan fiyatları ve hedef süre 1 yıl.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ben tabelacı olduğumdan sürekli balast,floresan ihtiyacımız oluyor. Bir balast için 3 tl normal bir fiyat. Zaten bizde toptancıdan normal balastları 2,5-3 tl arası alıyoruz. Ama bu balast 2 adet 36 waat lık floresanı yakıyorsa ozaman fiyatı güzel.Üstelik startel derdide yok. Bu firmayla irtibata geçeceğim. 100 adet fazla gelir 40-50 adeti aynı fiyata verirse 50 adet alabilirim. Tabi 36 waat lık 2 floresanı yakıyorsa.

Paylaşım için teşekkürler Volkan hocam.

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Rica ederim Olcay hocam tesadüfen gördüm haber vereyim dedim.. Valla hocam dediği o şekilde :) Bende biliyorsun kapak için bayağı bir elektronik balast aramıştım aradığımı karaköy'de buldum.Umarım işine yarar. bay bay:gif

10. taygun

taygun Guest

Hocam sen hala yaşıyorsan ya ermişsindir ya da beleş yaşıyorsun valla.

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Yıkılmadım ayaktayım :)) Arada bi şarjım bitince florasan değiştiriyorum kendime geliyorum :))))

Sayfayı Paylaş