1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aydınlatma Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde mengi_man tarafından 21 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Arkadaşlar merhaba;
    GLO marka 55cm beyaz floresan kullanıyorum.
    Ancak geceleri açmak istiyorum aydınlatmayı. Ve mavi ya da pembe floresan almayı düşünüyorum.
    Ne dersiniz? Ne kadar sağlıklı olur sizce?
    Saygılar.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Gece gündüz aydınlatma balıklarda strese sebep olabilir. Doğal ortamlarında nasıl karanlık oluyor ve bizde doğal ortamları elimizden geldiğince taklit etmeye çalıştığımıza göre gece - gündüz olayını balıklarımıza mümkün olduğunca düzenli bir şekilde yaşatmamız onların sağlığı açısından olumlu olur.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bende VOlkan abi gibi düşünenlerdenim. Ancak geceleri de az da olsa izlemek adına tek bir mantar ledten ay ışığı modülü yaptım kendime. 1.5 V luk bir mavi led aldım mantar led dediğimiz uzun bacaklı ledlerden, kapağın üstüne monte ettim, bir de küçük anahtar bağladım ona, adaptörden gelen elektirik anahtara, anahtardan lede gidiyor. Gece yatmadan önce açıyorum, hem çok ışık verip balıkların düzenini bozmuyor, hem doğadaki gibi ay ışığı vermiş hemde ben az da olsa izleyebilmiş oluyorum. ;)

YIKIKTEMO ve hasanaytekin bunu beğendi.
  4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Çok aydınlık olmadığı sürece ay ışığı olayı ayrı bir güzellik katar o tartışılmaz :)

Sayfayı Paylaş