1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aydınlatma için yardım [ 40*40*40 ]

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Gmsy tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Arkadaşlar, nano reef tankıma uygun bir aydınlatma yaptırmak istiyorum. Ancak uygun Led ve malzemeleri bilmiyorum. desteklerinizi bekliyorum forum ailesi teşekkürler ( Mercan yükü çok ağır olmayacak basit mercanlar beslemeyi düşünüyorum).

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bir soğutucu alıp üstüne 18x3 w ledlerden aydınlatma yapabilirsin neden dersen bende o şekil yaptım 40x40x40h nanoya.

3. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Bunları nereden temin edebilirim peki soğutucu ledler :)

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben Mesut'tan aldım..:D:D Nette led stok diye arattırın oradan bulabilirsiniz. Ama ben harbi Mesut'tan aldım.:)

5. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Fotoğraf varsa paylasabılırmısnız bı fıkır olussun kafamda :) malzemelerı alabılcegım yerı bılsem ıyı olurdu

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Led stok internette ara. Bir önceki mesajda yazmıştım buradan sipariş verebilirsin. Soğutucu, driver, led,termal macun, lens istiyorsan lens ve de pcb alman lazım. Lehim, birleştirmek için kablo, kalem havya gibi malzemeler gerekli. Buradan fikir alabilirsin yapım konusunda.
    https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=-hmku3Cnx_jo_M&tbnid=VbpJiRDPWfxUAM:&ved=0CAMQjhw&url=http%3A%2F%2Fwww.akvaryumportali.com%2Fthreads%2Fpower-led-ayd%25C4%25B1nlatma.11262%2F&ei=qJWWU6vRJ8LAPKzlgJgB&psig=AFQjCNETPF_UtLn23CtmWwk2EL4Hj9VJwQ&ust=1402463920160819

Gmsy bunu beğendi.
  7. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Veysel bey sizin yaptıgınız aydınlatmanın bır fotografı varsa paylasırmısnız.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aydınlatmanın fotosu yokta küçük akvaryumda deneme yapmıştım onun kısa bir videosu var.

TencoMelih bunu beğendi.
  9. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Soğutucu ile beraber yapmak istiyorum oda aradan çıksın diye
    sizin attığınız linkde yapmıs arkadaş ama tam olarak anlayamadım yani soğutucu dan nasıl faydalanıyor felan :)

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu benim nanodaki aydınlatma, kasa olarak soğutucuyu kullandım 40 cm uzunluğunda 15 cm genişliğinde üstünde de 9x3 w ledlerden oluşan iki grup var. Unutmazsam foto eklerim eve geçince.

11. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Soğutucu dan gerekli verimi alabılıyor musunuz? Veysel bey.

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aylardır bir sıkıntı yok.

13. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Eğer yağım aşamasında fotoğraf çektiyseniz onlarıda size zahmet atarsanız sevinirim :) bu gun ulus konya sok a gıdıp elektırıkcılerı gezmek istiyrm c.tesi açık olur herhalde.

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yapım aşaması ile ilgili foto yok. Sadece şuan halini foto çekip paylaşabilirim ama akşam saat 9 dan sonra olur en erken. Konyalı elektronik var oraya git netten arattır konyalı elektronik diye eski pasaj içinde ikinci katta yardımcı oluyor baya. Led lens driver falan her şey mevcut nasıl yapacağını da tarif ediyor.

Gmsy bunu beğendi.
  15. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Tamamdır ben fotoyu yine beklıyorum :p teşekkürler Veysel bey.

veysel bunu beğendi.
  16. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Konyalı elektronik e uğradım 9000k 1w malzemeler yaklasık 90 tl tutuyor 24 lens vs :) kendisi şuan bir çalışma yapıyor 40 cm uzunlukda 39 led var güzel bir çalışma olacağa benziyor maliyetini tam çıkarmamış ancak:)

veysel bunu beğendi.
  17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet nette satılan malzemelere göre biraz fazla fiyat çıkıyor kendisinde ama ilgilidir baya müşteriyle. Driver olarak mervesan iyidir bir çok yerde fiyatları da aynı değişmiyor araştırmıştım. Fazla bir maliyeti yok 90 tl bence uygun. Kendi yaptığını da bekle istersen. Özellikle 1 w yeni ledlerin ışık akısı 3 w lardan daha yüksek ve kaliteli bizzat tecrübe ettim.

18. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    İlgili bir abimiz evet :) malzemeleri aldığında ben yaparım dedi ek ücret almam dedi sağolsun evet 1w mantıklı verdiği ışıkda çok küçük bir artış olurken enerjı kullanımı 2 katına çıkıyor.

veysel bunu beğendi.
  19. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Fotoğraf ı bekliyorum ama :)

20. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    ledlerin rengi konusunda dağılımı nasıl yapmalıyım ?

Sayfayı Paylaş