1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aydınlatma Kapağına Duy'u sabitleme

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde moquzhan tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    Selamın Aleyküm,

Beyler ben pvc su borusundan aydınlatma kapağı yaptım. Fakat duy'u sabitleyemiyorum kapağa. Çünkü oval şekli olduğu için pvc borunun plastik kelepçenin yapıştırıcısı tutmuyor. Silikonladım fakat ısıdan eriyip ampül akvaryuma düştü ve patladı.

Acaba ben bu ampulu kapağa nasıl sabitleyebilirim?

Resim :

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Aydınlatma Kapağına Duy'u sabitleme

Kapağa delik delip kablo bağcı ile tutturabilirsin veya tangit ile güzel yapışır.

3. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA

Kablo yada tel ile bağlamak benim de aklıma geldi fakat pek sağlıklı gelmedi gibi. Tangit ise ısıdan etkilenmezmi? Silikon ile duy'u yapıştırmıştım eridi ve akvaryum içine düştü.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Sanırım sıcak silikon ile yapıştırdınız.

5. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA

Malesef evet :D Tam nasıl sabitlesem diye düşünürken küçük kardeşim Teknoloji Tasarım dersinde verilen ödevi yaparken sıcak silikon ile mukavvanın üzerine kapakları yapıştırıyordu o şekilde yapıştıralım dedik. Sonuç felaket :/

6. AyberkGamze Solak

AyberkGamze Solak

İsim:
    Ayberk SOLAK

Tel kullanmanızı öneririm ben 3 yıldır telle idare ediyorum bir aksilik olmadı şuan için. :)

Sayfayı Paylaş