1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aydınlatma Led Fikirlerim

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde poly tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Masa mevcut dün geldi masam akvaryum daha gelmedi ama ölçülerim 85x65x55 olucak buna göre aydınlatmayı çözmeye çalışıyorum ama işin içine girince çok karıştırdım tam çözdüm derken tekrar başa sarıyorum.
    Bu ürünler nedir ne değildir askerdeyken çok şey kaçırdım.Şimdi geriden gelmek aklımı iyice karıştırdı askere giderken olmaz denilen ürünlerin hepsi kullanılmaya başlanmış hatta geliştirilmiş modülleri var.
    İzmir de bulamıyorum diyeceğim kimse inanmıyacak bulamadığıma bende inanamıyorum bence kesin vardır ama satıcıların haberi yok bence power led istediğimde şerit led veriyorlar yada led veriyorlar sürücüsü var mı diyorum direk çalışıyor sürücüde ne diyor.Nette araştırıyorum aşagıdaki linklere denk geldim ya istanbul la bağlantıya geçeceğim para gönderip alacağım yada netten alacağım taksit imkanı da var bu sitede.
    Önceden kelvin değerleri gibi araştırma yapıyodruk florasalarda ama led ler 5700 kelvin kullanıldığını görüyorum 100 tane 1 wat kullanılıyor aklım iyice karıştı.Gönderdiğim sitede 10 20 30 wat gün ışığı yada normal power led ler var 10000 k değerli.Direk alıp yanlışlık yapmak istemiyorum sitedeki led ler olur gibi geldi bana sizlerde bir bakıp yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanılan led bumu 1 wat lümen 150 lümen diyor.

5 wat 350 lümen diyor

Nette dolaşırken hazır ampül şeklinde led armatürler kullanıldığınıda gördüm bunlardan elektronikçiler çarşılarında epeyce satılıyor. Dowlight bahsettiklerim .

2. fatih70

fatih70

İsim:
    fatih
    Mutlu öncelikle neyi aydınlatacagını yazmamışsanız power led aslında cok karışık gibi görünmede aslında ufak bir hesaplama ile çözülecek bir durumdur
    Öncelikle aydınlatılacak akvaryum Yüksekliği ne göre mavi ve beyaz oranı söyle olmalı 1 wattlıktan beyaz 45 mavi 65 olacak sekilde ayarlamalısın driverleri ve soğutucu kasa pcb Leri İstanbul'dan Karaköy'de satılıyor beyazların kelvin degerleri 20000 olması uygun olur gün ışığı 6500 kelvin normal dış aydınlatmalarda kullanıldığından dolayı akvaryumda yosun yapıyor özelden alacağını firmayı söylerdim sana ledleri

3. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Akvaryum 85x65x55 ölçülerinde yiyeğinim elektronik otomasyonda öğrencisi ama onlar bile bu yeni ledlerde benim istediğim gibi cevap veremiyor akvaryumla ilğili olmakdıklarından dolayı.
    Malzemeleri temin edip ona birleştiricem.
    Burda led satan yerlere sordum ama onlarda akvaryumlarla ilğili olmadıklarından dolayı yosun yapar yada kelvin ne işe yarıyor bizde bilmediklerinden yardımcı olamıyor.

4. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    10W Cool White 20000K+ 10W Royal Blue 455nm High Power LED light for Aquarium 2 sini 2.50 dolara satıyor .
    5 tane beyaz 5 tane mavi aynı ürünüde 17.99 a satıyor 10 wat olup ucuz olmasından dolayı dikkatimi çekti.

Ebay sitesinde link koymadım bilgiler bunlar.

Sayfayı Paylaş