1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aydınlatma Tercihi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde ugurkeser.uk tarafından 5 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. ugurkeser.uk

ugurkeser.uk

İsim:
    Uğur Keser
    Merhabalar iyi akşamlar, halihazırda kurulu olan nano akvaryumum forumdan pek çok tavsiyeler alarak belirli bir seviyeye geldi. Şu sıralar aydınlatma için bir tercih yapmam gerekiyor fakat akvaryum kapaklı boyu marka bir model ve kapağı iptal etme şansım yok görselliğini bozmak istemiyoruz . Kapak içine 150 watt metal Halide yerleştirirsem ısı problemini aşabilir miyim? Pl floresan kullanmak zorunda kalırsam 450 nm mavi pl ler mevcut pl floresanda beyaz temini konusunda fikri olan var mı? Veya top yekün başka bir fikri olan? ( tabi ki aynı tank ve kapağın kalması koşulu ile) . Sevgilerle

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Kapalı kapakta metal Halide kullanmak demek canlılara öteki tarafa tek yönlü bilet almak demek malesef.
    Tank sanırım boyu hs60 ya da tl550. Bu durumda pl önermem çünkü 2-24 pl o tanklara yetmiyor.
    En yerinde seçim. Kaliteli bir markanın bridgelux, edison, cree vs güzel bir led kombinasyonu.

3. ugurkeser.uk

ugurkeser.uk

İsim:
    Uğur Keser
    Bu tip kapaklı modellerin metal halide ile satıldığını gördüm o yüzden sormak istedim. 150 watt olanlar dahi fan ile idare edilemeyecek kadar ısı üretiyorsa pl 450 nm tıbbi ürünler var 18 watt onlar dan 3 adet kullanıcam sanırım led konusunda hazır sistemler yine adam akıllı olanları kapağa sığmıyor led temin edip yapmak konusunda Çin almış yürümüş sahtesinde emek verdikten sonra sahte ledlerden dolayı verim alamazsam üzülürüm.

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Aquareef nano x modeli sığıyor diye biliyorum. Sponsorlardan Aquareef Erkan Bey ile görüşün derim önce.

5. ugurkeser.uk

ugurkeser.uk

İsim:
    Uğur Keser
    Osram 36w/880 kodlu pll floresanı temin edebileceğim bir tedarikçi bilgisi olan var mıdır?

6. ugurkeser.uk

ugurkeser.uk

İsim:
    Uğur Keser
    Tekrar merhaba aynı sorunu yaşayanlar varsa diye yazıyorum. Ben aydınlatma problemini Secol Led adında bir Led şirketinden 2 adet 15 w 20.000 Kelvin Cob Led ve Alkansan Teknik Aydınlatma dan temin ettiğim 450 nm de peak yapan Osram dulux l 18w/71 Blue model 2 adet pl floresanı kapağın içine yerleştirerek çözdüm. PM ile ulaşırsanız iletişim bilgilerini sizlere aktarabilirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş