1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aydınlatma ve pet garden

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde camfaus tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Herkese merhaba daha önce açtığım konuları takip edenler bilirler akvaryumumu ve ölçülerini bu akvaryumun flolarını değiştirmek istedim ama olmadı.pet garden in 80 lik akvarymuna uygun bitkiler için kullanabileceğim osram aqurella vs gibi markaların florasanları olmuyor pet garden floların baştan uca boyu 58 cm osram vs gibi markalarında bu ölçülerde flo ları yok bu durumla karşılaşanlar varsa ne gibi çöüzm yolları bulduklarını paylaşırlarsa sevinirim.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
  3. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Hayır t8 Fatih bey ama net 58 cm. silvinya veya auarella yada osram gibi markaların 18w lıkları ise 60cm net aradaki 2cmlik paydan dolayı sıkıntı oluoy. osram vs gibi florasanları pet zorlayarakta olsa takıyorum biraz gerdirerek ama bu seferde flolara elektrik gelmiyor.

4. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Pet garden i arayıp görüştüm bu konu ile ilgili onlarında pek çözüm önerileri olmadı sadece RESUN flolarının olabilieceğini söylediler ama o markanında hiç 58cmliği yok

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Ne biçim bi akvaryum yapmışlar o zaman? Çok saçma. Pet garden flo uzunluklarını bilmiyor mu?

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Floresan ayaklarını 2 cm kaydıramıyormusunuz ?:smiley33:

7. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Sanırım kaydırılır ama ben beceremiyorum benimde aklıma geldi ve baya bir uğraşmama rağmen olmadı. Aıadnls dediğim gibi 60cm flolar zorlıyanca oluyor ama bu seferde elektrik gelmiyor floya oyüzden neyapacağımı bilmiyorum.Keşke el berecim sizin kadar olsaydı reis bey ama maeselef.

reis bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Elektirikçilerden bu konuda destek alabilirsin ve iyi olur. Çünkü florasan ayaklarını standart ölçüye göre yaptırırsan rahat edersin.

9. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Temel bey öyle yapacağım artık bakalım umarım olurda sıkıntıyı atmış olurum ve çok rahat olur o şekilde.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Aslında folresanların elektirik girişlerindeki orjinal söketleri atıp bunun yerine klamens takılabilir.Floresanları tutması içinde kapağa takılacak iki tane floresan ayakları sayesindede floresanlar kapak üzerinde istenilen noktaya getirtilebilir ama epey bir uğraş gerektirir bu işlem. Siz en iyisi Temel hocamında belirttiği gibi bir elektirikçiden yardım alın.:ay:

11. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Birde ben dıy co2 kullanıyorum. cıkış borusunu iç filtrenin vana çıkış yerine taktım co2 suda daha çok kalsın diye ama bu seferde su yüzeyinde toplu iğne başı kadar kabarcıklar oluyor su yüzeyi tamamen bu şekilde kaplanıyor. c02 kesince ise kabarcıklar kayboluyor neden bu şekilde olur?

12. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Kapağı dün elden geçrdim ve dıy bir çalışma yapıp 58 cm yi 60 cmlik standart florasanların takılabileceği konuma getirdim gayette iyi oldu hatta hiç bell bile olmadı çok basitmiş:basardim:. İşlemi yaptıktan sonra hemen floları değiştirdim. floların yeni kombini önde osram limux 18w ortada silvni goro lüx ve phlips 965 arkada 6500 kelvinlik t5. Ortadali phlips 965 yine phlips aqua modeli ile değişecek adını tam hatırlamadığımdan aqua yazdım.

13. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Yalnız akaryyumda yeşil nokta yosunu oluşmakay başladı düzenli su değişimide yapıyorum ( haftada 1--100de 20 bazen daha fazla bazense 3 gündebir 100de10 ama yinde yeşil nokta yosunu oluşuyor bunun nedeni ve çözümü nedir? acep.

Sayfayı Paylaş