1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aydınlatmada t5 ile yola devam

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde cihan karip tarafından 3 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. cihan karip

cihan karip

İsim:
    yeniuye
    Merhaba bilindiği üzere 60*60*50h ölçülerindeki akvaryumuma power Led ile bir aydınlatma yapmayı düşünüyordum fakat uzun sureli araştırmalardan sonra t5 te karar kılmış bulunmaktayız bu nedenle kullanacağımız malzeme listesi aşağıda yer almaktadır sizce bu sistem nasıl olur

Powerledin pabucunu dama atiyoruz
    3 adet mavi 3 adet beyaz 24 watt t5
    Maviler coralstar aktinik mavi
    Beyazlar 15000 kelvin marinestar
    6 lamba için 3 adet çiftli elektronik balast
    Ve ışıkların yanma surelerini ayarlamak ve güneşi taklik etmek amacı ile bir timer kullanacağız bu alanda yorumlarınız benim için önemli çünkü bir kere masraf etmek istiyorum

2. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Hangi konuda yorum istediğinizi pek belirtmemişsiniz, soru cevap şeklinde ilerlememiz daha mantıklı olur. Dıy t5 yapımı zaten standart bir uygulamadır, yapımı oldukça basittir. Dikkat edilmesi gereken hususları Portaldaki çeşitli konularda bulabilirsiniz. Ekstra kafanıza takılan bir şey olursa yine yardımcı olmaya çalışırız.

Şimdiden kolaylıklar dilerim, umarım içinize sinecek bir çalışma ortaya çıkar.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Marin star iki adet yeterli gelir, üç adet fazla beyaz ton olur.

tristan bunu beğendi.
  4. tristan

tristan

İsim:
    kutlu
    T5'te 3 mavi 1 beyaz kombinasyonu daha iyidir. Malesef tek bir beyaz bile 2 hatta 3 maviyi bastırıyor :(
    6 adet kullanacaksanız şayet 4 mavi 2 beyaz uygundur.

Sayfayı Paylaş