1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aylık Kullanım Masraflarımızı Paylaşalım.

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde AQUAMEN tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. AQUAMEN

AQUAMEN

İsim:
    Güçlü Sunar
    Merhabalar,
    Her kez akvaryumunu ölçülerini ve kullandığı ekipmanları belirterek, ayalık kullanım masrafını paylaşırsa ( çok özel değilse )mukayese ederek daha iyi sonuçlara ulaşılabilir. Yanlışlar fark edilir ve bulunan iyi yöntemler paylaşılmış olur.Her zaman daha iyisi vardır.
    Yeni başlayanlarada fikir verir.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Aylık Kullanım Masraflarımızı Paylaşalım.

Kurulumda biraz fazla masraf yaparsanız kaliteli ve düşük watt harcıyan motor alırsanız ilerisi için iyi olur. Özellikle protein skimmerda ve kafa motorunda dikkat edilemli. Bu ekipmanlar 7/24 çalışıyor.

Saatte 2500 litre su basn bir motoru karşılaştırırsak. a motoru 120 lira 55 watt b motoru ise 170 lira 33 watt. Bu aradaki watt değeri zamanla kendini amorti ediyor ve giderek zarara sokuyor bizi.

Akvaryumumuzun elekrik faturasına yansıdığı miktarı hesaplamak için ise aşağıdaki linkteki program kullanılabilir.

http://www.akvaryumportali.com/bitk...zin-faturaya-yansimasi-9865-2.html#post135558

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

o linkte birde küçük bir exel dosyası var sizler için tarafımdan yapıldı, ben güncellemedim ama şuan günçel KW saat fiyatı 2,95 kdv ve vergiler dahil.

4. AQUAMEN

AQUAMEN

İsim:
    Güçlü Sunar

KİLL WATT diye bir alet aldım anlık tüketimi ve benzeri sonuçları veriyor.

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Halil abi link kırılmış

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

şimdi bende fark ettim sağlam bir upload sitesi varsa söyleyin oraya atayım.

Sayfayı Paylaş