1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

aynı yavru tankında iki farklı tür olur mu???

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde omerguler tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. omerguler

omerguler

arkadaşlar merhabalar..
    200 litrelik tankımda 5 sp 4 yunus 4 iceman 4 yaşayan kaya ve bir çift de beyaz prensesim var. bundan 5 gün önce iceman (acei) den yaklaşık 30 yavruyu 11nci gününde kusturarak aldım. şimdi yavrular 40 litrelik yavru tankında maşallah sorunsuz büyümekteler. ve bugün de beyazlarım çiftleşti.. benim sorum acaba snowların yavrusunu aldığımda onları da aynı tanka alsam mahsuru olur mu.. aralarında 15-20 günlük bir fark olacak..bu sorun yaratır mı? tecrübesi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim..
    herkese sağlıklı balıklar..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sorun yaratacağını sanmıyorum. Yavrular gün olarak daha büyük olsalardı belki sorun çıkabilirdi. Ancak gün farkı çok az.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yeni doğan yavrular arasındaki süre maksimum 20 gün olmalı. Eğer bu süre daha fazla olursa ve yeni yavruları koyacak yeriniz yoksa,yavruluk içinde yavruluk yapabilir,bir müddet,yani yeni yavrular kendini kurtarabilcek duruma gelene kadar bu yavruluk içinde besleyebilirsiniz.

Örnek olarak buna benzer,yavru akvaryumunuzun içine sığacak boyutta yavruluk yapabilirsiniz.

Saygılar.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  4. omerguler

omerguler

Teşekkür ederim.

Olcay verdiğin ekstra bilgiler için ayrıca teşekkürler..Yavruluklar doğrusu becerikli ellerden çıkan işe yarar işçilikle halledilmiş görünüyor..Tebrikler...

Sayfayı Paylaş