1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ayrı bi tür ...

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde aydın kaya tarafından 23 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. aydın kaya

aydın kaya

İsim:
    aydın kaya
    Arkadaşlar snow prenses ve şeker pembe prensesten 3 çeşit yavru aldım. Snow ve şeker prenses ayrıca bide zebraya benzeyen çizgili ama çizgileri onun kadar koyu değil ve akvaryumda ısıkta mavi bi renk alıyor ahli gibi bu konuda bilgisi olan varmı ?? Akvaryumcuya götürdüm kendi kolonime ait balıklar snow prenses sarı prenses şeker pembe vede o dediğim çizgili balıklar kendi üretimim balıkçı aldı ama ismini ne diye koyup satacam bilmiyorum dedi yardımcı olun :)))

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Cevap: ayrı bi tür ...

Fotoğraflarını koyarsanız yardımcı olmaya çalışalım nasıl bir hal almışlar görelim hem :)

3. aydın kaya

aydın kaya

İsim:
    aydın kaya

Tamam fotoğrafını koyucam ama tuhaf zebraya'da benzemiyor balık ilginç bişey işin tuhaf tarafı kolonimde o renkte bir balık yok :)

4. aydın kaya

aydın kaya

İsim:
    aydın kaya
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Aydın bey tam olarak ne demek istediğinizi anlamak zor:der:.Yazıda anladığım kadarı ile farklı türleri çiftleştirip yavru alıyorsunuz.Umarım doğru anlamışımdır.Ve yavruların beklediğinizden daha farklı görünümleri var.Sonuç olarak aynı olmayan türler eşleştiğinde kırma yavrular dünyaya gelir bunların isimleri yoktur yani kırmadır.

6. aydın kaya

aydın kaya

İsim:
    aydın kaya

Evet doğru anlamışsınız ama renkleri çok farklı biri beyaz diğeri şeker pembe ortaya çıkan böyle bir renk o nedenle sordum. Diğer çıkan yavrular snow prensese benziyor bunlar çok değişik.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Aslında bu tür kırma yavrular yerine tek tür kendi özelliğini taşıyan yavrular alıp hobiye kazandırmak bence daha güzel olur diye düşünüyorum.Tabi bu kişilere kalmış bir durum.Bu tür çaprazlamalar sonucu artık safkan balık bulmak gün geçtikçe zorlaşacak.Diğer senin söylediğin konu hakkında diyebileceğim çok fazla bir kelime yok nedeni ise bu bir nevi ya tutarsa gibi birşey.Bazı yavrular snow'a benzer bazıları şekerpembeye bunun ortası malesef yoktur.

8. aydın kaya

aydın kaya

İsim:
    aydın kaya

Peki çok teşekkür ederim saol diğer balıklarım zaten safkan'dır kırma yok merakettiğimiz için böyle yapıyoruz. Son bir kaç aydır aldığım balıklar kırma ilginiz için tekrar teşekkürler.

Sayfayı Paylaş