1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Azgın Kribensisler. :D

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde -doctore- tarafından 23 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Arkadaşıma çok ufakken belki çift çıkar diye verdiğim 2 kribensis büyüyünce ortalığı birbirine katmış, dün geri getirildiler. İkisi de dişi çıkmış ve fena halde kızmışlar ve dolular.
    Elimdeki fazla erkeği yanlarına attığımdaki manzara görülmeye değerdi gerçekten. Erkeği gördükleri andan itibaren 2 dişi balık da kendini beğendirmek için deliye döndüler. Yaklaşık 1 saat süren kurlaşmalar sonucu erkek birini seçti, diğeri kovalanmaya başladı.
    Videodaki kısa görüntüler aslında 1 saat devam etti. Keyifle ve gülerek izledim. Kribensisler pek tutulan balıklar olmasa da bu görüntüleri beni bir kez daha hayran bıraktı. Aklımda yokken kribensis üreteceğim yine galiba.
    Buyurun azgın 2 dişi ve erkeği elde etmek için sergiledikleri hünerler.[​IMG] HD izleyin.

Alparslan, Montimahir, veysel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Harika balıklar...Aslında çoğu Amerikan çikliti hem renkleri hemde davranışları ile diğer çiklitlerden çok daha güzel.... Pek fazla tutulmamalarının sebebi, çok rahat ve fazlaca üremeleri..Şunların renklerinin güzelliğine baksanıza, bunlarda Afrikalı soydaşları gibi ağızda 20-25 tane doğursalardı, değerleri 5 kat artardı;)

MESUT_KERİM ve -doctore- bunu beğendi.
  3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Kesinlikle öyle. Milletin peşinden koştuğu Apistogramma türlerinin neredeyse hiçbiri şu görseli vermiyorlar. Bunlar da Afrika kökenli balıklar ancak yumurta dökmeleri ve nispeten sakin balıklar olmaları piyasalarını düşürüyor. Amerikan akvaryumumdaki tek Afrikalı olmaları hiç gözüme batmıyor açıkçası.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bu konu, başlık ve anlatımıyla bize rtük ten ceza aldırır ben diyeyim :D Maşallah Muhammed cok güzeller.

veysel ve -doctore- bunu beğendi.
  5. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Rtük kendi işine baksın hocam. :) Kerevit çiftleşme görüntüsü koymayım şimdi. :D

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Vayyy şanslı erkek.:D Maşallah harika balıklar Muhammed hocam bol yavrulu günler.:)

-doctore- bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah abi...:nazar:

-doctore- bunu beğendi.
  8. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Maşallah renkleri ve formları çok güzel görünüyor :)

-doctore- bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş