1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Azoo Ectoparasite treatment (Dış parazit önleyici)

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde Fatih BARLAS tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Azoo Ectoparasites Treatment 120 ml Detay Bilgisi
    --------------------------------------------------------------------------------

Azoo Ectoparasite Treatment;
    Tatlı su, tuzlu su, bitki ve reef akvaryumları için dış parazit giderici dış parazit gidericidir. Ichthyophthirius spp., Trichodina spp., Thilodonella spp., Amyloodinium, Oodinium spp. Costia spp. gibi dış parazitlerin yol açtığı hastalıklara, solungaç parazitleri, kancalı kurtlar, balık bitleri, balık sülüklerine karşı etkilidir.

Kullanım Şekli;
    * 24 satte bir, her 100 litre su için, 10 ml ekleyiniz. Bu işlemi üç kez tekrarlayınız.
    * Koruyucu amaçla, önlem için, her 100 litre suya 5 ml ekleyiniz.
    * Uygulama bittikten sonra %30 su değişikliği yapın ve filtreye aktif karbon ekleyiniz.
    * Hem ana tankta hemde karantina akvaryumunda kullanılabilir.
    * Bir kapak dolusu Azoo Ectoparasite Treatment 20 ml eşittir.

Uyarılar;
    * Uygulama sırasında aktif karbon kullanmayınız ve havalandırmayı arttırınız.
    * Çocukların erişemeyeceği bir yerde ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz

Fiyat olarak 12 tl ye satılıyor, Yeni tank kurulumlarında erken önlem almak amacıylada hem tatlı hemde tuzlu su tanklarında kullanılabilir. ben bu ürünü Oodinium (Beyaz Benek) için kullandım, belirti gördüğümde kullanıyorum ve ertesi gün elyafımı değiştiriyorum etkisini gösteren bir ilaç.

Ekli Dosyalar:

murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler Fatih ilaç tanıtımı için. Gerçekten ilginç bir ilaç bana göre. Çünkü kullananların tecrübeleri doğrultusunda eğer genel faydalı olduğu çıkarsa bazı türlerin olası bu tarz sıkıntı yaratma olasılığı azalır ki bu da gereksiz canlı kaybını önler demektir.

Bildiğin gibi bazı ilginç uygulamalarım var benim balık odaklı gıda yolu ile ama gıda bu tarz yeni adaptasyonlarda eğer faydası varsı bu tarz ürünler kadar daha hızlı etkili olmayabilir.

3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Valla Temel bey hala gözlemliyorum canlıları :) benek menek yok hepsi mutlu yem kovalıyolar. Karınları şişti yemekten bütün gün.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah maşallah. :nazar: Uçurun, şişirin, patlatın.

temel2:

Sayfayı Paylaş