1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Azoo Plant Nutrients ve Azoo Red Plant Nutrients

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba elimde bir'er adet Azoo Plant Nutrients ve Azoo Red Plant Nutrients bulunmaktadır. Azoo Plant Nutrients bitkilere iyi besin veriyormuş ve hızlı büyütüyormuş, Azoo Red Plant Nutrients ise bitkileri kırmızı yapıyormuş. Ben Azoo Plant Nutrients'ten akvaryuma döksem balıklara zarar verir mi? Eğer vermezse 61 Lt'ye kaç ml kullanmam gerek?.

Azoo Plant Nutrients

Sıvı bitki gübresidir.
    Bitki, resif akvaryumları ve küçük havuzlar içindir.
    Azoo Plant Nutrients Su bitkileri için yüksek verim sağlayan besin maddesidir.
    Temel besinler, iz elementleri ve demir içerir.
    Su bitkileri için dengeli beslenme sağlar.
    Plant Nutrients ı benzer ürünlerden ayıran en önemli özelliği uzun süreli etkisidir.
    Su bitkilerinin besinleri direkt olarak içlerine almalarına yardımcı olarak büyümelerini hızlandırır.
    Özellikle kronik olarak yavaş gelişen su bitkileri için kullanımı uygundur.
    Düzenli olarak verdiğinizde, tüm su bitkilerinde kısa sürede hızlı gelişmeler göreceksiniz.
    Kullanım Şekli:
    Her hafta 100 litre suya 25 ml. ekleyiniz veya gündelik 100 litre suya 4 ml. ekleyiniz.
    Azoo FE test ile FE (demir) iyonlerı ölçünüz.
    Bu seviye 0,05 ile 0,1 mg/1 arası tutmalıdır.
    Kullanmadan önce çalkalayınız ve filtre çıkışına dökünüz.
    Bir kapak 20 ml ye eşittir.

Azoo Red Plant Nutrients

Akvaryum bitkileri, resif akvaryumları ve havuzlar için

Su bitkilerine kırmızı rengi veren temel pigment anthocyanidins’tir. Azoo Red Plant Nutrients anthocyanidins enzimini suda aktive edip anthocyanidins’e çeviren özel bir formül içerir. Bunun yanı sıra su bitkilerinin kırmızılaşması için çok gerekli olan eser elementlere de sahiptir. 300-400 nm dalga boyu ışığa sahip aydınlatma altında tüm kırmızı bitkilerin ve bazı yeşil bitkilerin yapraklarını kırmızı renge dönüştürür. Su bitkilerinin kırmızı rengi için en iyi aktifleştiricidir.

Özellikler:

Anthocyanidins enzimi ve anthocyanidins üretimini hızlandıran aktif enzim içerir.
    Kırmızı su bitkileri için eser elementler ve şelat tuzları içerir.
    Zehirsizdir, su bitkileri tarafından kolayca absorbe edilir, diğer Azoo gübreleriyle birlikte kullanılabilir.
    Balıkları etkilemez, zehirlenmeye veya alg oluşumuna yol açmaz, suyu kirletmez.
    Tatlı su, resif akvaryumları ve havuzlar içindir.

Kulkanım Şekli:

İlk kullanımda her 100 litre suya 20 ml ekleyin.
    Daha sonra haftada bir her 100 litre suya 10 ml ekleyin.
    En iyi sonuç 300-400 nm dalga boyuna sahip ışıklandırma altında elde edilir (örneğin Azoo Tri-Power Light)

Bunları kullansam balıklara bir zararı olurmu? Ama ben Sadece Azoo Plant Nutrients'ten kulancam... Cevaplarınızı Bekliyorum.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bu tip gübrelerin balıklara zararı olacağını zannetmiyorum.Zaten bu tip gübreler biz bitkili akvaryum ve balık besleyenler için yapılmış gübrelerdir.Azoo'nun co2 tabletinden başka bir ürününü kullanmamıştım.Ama sürekli gittiğim akvaryumcumda broşürlerini görmüştüm.Tüm ürünlerinin açıklamasının yapıldığı bir broşürdü ve Azoo'yu takdir etmiştim.Boş bir ürün olduğunu zannetmiyorum ama maliyeti açısından kârlı bir ürün müdür orası tartışılır.. Kullanım şeklinde lt / ml oranı diğer markalı gübrelerde olduğu gibi oldukça fazla ve aldığımız şişenin ömrünün çok kısa olacağını düşünüyorum..

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Kullanim ozaman 3-4 damla veya 10 ml atayım. Teşekkürler Volkan abi.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yavuz kardeş bitki yoğunluğuna göre ayarlayabilirsin.. Çünkü 3-4 damla yada 5-10 ml birbirine hiç yakın olmayan ölçüler..Bitkilerini gözlemleyerek dozajını kendin ayarlayabilirsin.. Bu ürününde tecrübesini sen yapıp bizlerle paylaşırsın artık.. Ama değişken durumlarıda göz önünde bulundur ki herşeyi gübrenin yaptığını zannetme burda:gif

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Haklısın Volkan abi eve gidince ayarlayım ben ml'sini filan ona göre atarım. Tekrar teşekkürler Volkan hocam. :)

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz kardeşim akvaryumunda tropheus vardı yanlış hatırlamıyorsam.Balıkların yavru olduğu için bence su ile fazla oynama herhangi bir ilaç atma ne kadarda vitamin vs olsada sonuçta kimyasal

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Zaten baya kararsızdım İsmail abi. En isi 6 ay sonra başlamak. :)

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz çok önemlimi senin için kullanacağın ilaç eğer kullanmak istiyorsan ayda 1 bemiks ampül kullan balıklar için daha yararlı akşam ışıkları kapatıp yarım ampül dök balıklara faydası olsun

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

İsmail abin doğru söylüyor Yavuz.. Ben seni canlı doğurancı zannetmiştim.. Tropheus'lar zaten ayrı bir alem bencede gübreye mübreye girme hiç.. Dokunur mokunur , ters giden bişeyler olur sonra üzülmeyelim.. O balıkla tecrübem olmadığı için dediklerimi gözardı edebilirsin.. Bemiks'i denemedim ama çok duydum ve okudum.. Sana kalmış.. Hangi bitkilerin var ki gübre eklemek istiyorsun bu arada ?

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Volkan hocam bildiğim kadrı ile anubias var ve herhangi ilaç gerek yok .

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bemiks balıklara iyi yani? Peki nerde bulabilirim bu Bemiks'i? Ben ışıkları sabah 10:30'da açıp akşam 22:30'da filan kapatıyorum ışıkları kapatıp dökemmi gerekli ışık açıkken bir yararı olmuyor heraldeki bu yüzden ışıklar kaoat yarım ampül dök dediniz. :) Alalım o zaman Bemiks'ten peki bu balıklara ne faydası oluyor? Kısır filan yapmaz dime balıkları?

Evet sadece Anubiaslar var akvaryumda ama yarında Saz ile Subulata gelicek.

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz kardeşim eczaneden alabilirsin

b vitamini ışığın kapalı olmasının nedeni ilaç etkisini kaybetmemesi için ben ayda 1 ampül kullanıyorum balıkların hücre ve dokularında önemli rol oynamaktadır.

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler İsmail hocam. Alayım ben bundan 10 tane. :)

14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz kardeşim 1 paket al 1,5 ayda bir dökersin içinde 5 adet var.Sen akvaryumuna yarım kapsül atman kafi olacaktır.

15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yavuz kardeş mevcut ve eklenecek bitkiler için gübreye ihtiyacın yok.. Bemiks hem balıklarına hemde bitkilerine yarar.. Dozaj olayına birşey diyemeyeceğim.. :bilmem:

Sayfayı Paylaş