1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Böyle bir akvaryum için nekadar harcamak gerekir?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Sezer han tarafından 4 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Sezer han

Sezer han

Benim bir tatlı su akvaryumum var içinde melek, molly, cüce albino vatoz, bir tane dişi beta, Elma salyangozu, ve yeni türeyen hain salyangozlardan var.
    Duruma göre balık cinsini azaltmayı tek veya 2 cinse düşürmeyi düşünüyorum.
    Ayrıca bura poso salyangozları na da büyük ilgim var. Akvaryumumun boyutu 80x40x50 (yükseklik) Tam olarak ölçmedim ama hemen hemen bu boyutlarda. Geçen gün bitkiler için bir kum aldım bu adi salyangozlar da oradan gelmiş olmalı şuan için problem etmiyorum onları. 12 adet balık var şuan toplam. 2 adet de yosun benzeri akvaryumu acayip pisleten ve yaprakları akvaryumun her tarafına saçılıp kirleten lanet bitki aldım. O bitkileri akvaryumcuya geri vermek ve yerine daha büyük yapraklı daha uzun kendini belli eden canlı bitkiler istiyorum ;
    Rotala sp. Nanjenshan
    Echinodorus Amazon
    Hydrocotyle Leucocephala
    Lobelia Cardinalis
    Anubias Barteri
    Cyperus Helferi
    Ludwigia Repens
    Nymphea Lotus Zenkeri ( RED )

Buradaki bitkiler gibi, tabi bir bilgim yok beraber olurlarmı bakımları için nasıl ve nekadar uğraşmalıyım neler almalıyım nasıl bir toprak kullanmalıyım ve en önemlisi bunlar aşağı yukarı bana kaç paraya patlar.? Akvaryumum ısıtıcım filtrem dip sifonum ışıklandırmam var. Fakat ışıklandırma led. Öyle özel bir gün ışığı veya bitkiler için özel ışıklardan değil.

Balıklardan melek balığını göndermek istiyorum diğer balıkları ve salyangozlarımı çok rahatsız ediyorlar.
    Aşağı yukarı sahip olmak istediğim akvaryum videodaki gibi. Tabi önce 2 adet katil salyangoz alıp şu adi salyangozlardan kurtulmam gerek. Ondan sonra poso salyangozu almayı düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler herkese.

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Sezer han

Sezer han

Evet her ne kadar yanıt alamamış olsam da ben kurulumumu tamamladım neredeyse, poso salyangozlarım geldi , diğerleri yolda
    1 xEchinodorus - Green Ozelot 1 Ad3.00TL
    1 xLudwigia Repens -Gül- 5 kök Kırmızı10.00TL
    1 xHydrocotyle verticillata Zemin Bitkisi5.00TL
    6 xHagen Siyah Kum 21.00TL
    2 xKedi Balığı Siyah (Clarias lazera)8.00TL
    1 xSera Bitkili Akvaryum Kurulum Kitabı0.00TL
    1 xBalık Yuvası (Büyük) 5.00TL
    2 x Orange Rabbit Sanail 18.00TL
    Kargo ücreti ilk olarak salyangozlar için 6.00 TL ödedim
    Geri kalan mazeme de yarın gelecek 19 kg ve hataydan gelecek oyuzden tahmini kargo parası 18.00 TL tutar diye düşünüyorum
    Yani toplam olarak 95 - 100 tl arası tuttu.
    İç filtremi değiştirerek 30 tl lik bir dış filtre aldım. Elyaf sayesinde filtre ediyor şuan sadece zaman içerisinde belki başka malzemelerde kullanabilirim. Şuan bir bilgim yok.
    Şuan
    10 tane molly
    1 tane albino vatoz
    2 elma salyangozu
    2 poso rabbit salyangozu
    Akvaryumdaki balıkların uyumundan şüpheliyim kedi balığı almakla doğrumu yaptım bilemiyorum
    Bitkilerimin aydınlatması için de led kullanıcam. Umarım yarın herşey sorunsuz olarak elime ulaşır ve ilk fotoğrafımı sizlerle paylaşmış olurum
    Bu arada yardımlarınız düşünceleriniz fikirleriniz benim için gerçekten çok önemli. Teşekkürler tekrar.

3. Tuğçe

Tuğçe

İsim:
    Tuğçe
    Merhaba merakımı hoş görün sizin bütün mesajlarınızda ampul yanıyor ve ampulün yanında AP var??

Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
  5. Sezer han

Sezer han

Anlaşılan imla hatası yaptığım için varlar :D

Alparslan ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş