1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

böyle bir dıy filtre olurmu?

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde 34yunus tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

 1. 34yunus

  34yunus

  Mesajlar:
  63
  Çizim biraz kötü oldu ama açıklayım şimdi ben aleas marka iç filtre aldım saatte 720L/h deviri var ben bunla resimdeki gibi uzak bir noktada suyu temizletip suyu geri getirebilir miyim? Eğer olmazsa mecburen yakın bir yere kuracağım. Çıkışıda 1 büyük birde küçük olmak üzere 2 çıkış vereceğim küçük çıkışıda yavru akvaryuma vereceğim. Biliyorum o zaman ana akvaryumda su azalacak ama onuda temiz su ile ilave edeceğim günü birlik olarak. Sizce olur mu?

  [​IMG]
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  böyle bir d1y filtre olurmu?

  Ic filtreyi kullanarak suyu uzak noktaya tasirsin ama suyu geri sadece tasma sistem olarak akvaryuma tasiyabilirsin. Suyu akvaryumdan daha yuksek noktaya yollaman gerek ki su tasma veya haznenin altina takacagin borudan akvaryuma bosalsin.

  Cep mesaj...
   
 3. taygun

  taygun Guest

  böyle bir dıy filtre olurmu?

  Yunus Bey,

  Merhaba. Uygulamak istediğiniz sistem bana sağlıklı gelmedi. Şöyle ki:

  1.) Temizleme ünitesi ve akvaryum birbirine ne kadar uzak olursa bu performan kaybına sebep olur. Bunu telafi etmek için de daha güçlü kafa motoruna ihtiyaç duyarsınız ki bu durumda da elektrik sarfiyatınız artar ve ses sorunu yaşarsınız.

  2.) Bu sistemde yavru akvaryumuna da bir kafa motoru ya da iç filtre koymalısınız ki suyu filte ünitesine pompalasın. Ayrıca bir de Filtre ünitesinden suyu yavru akvaryumuna göndermek için bir kafa motru almanız lazım. Bu da ayrı bir maliyet.

  Ben sizin yerinizde olsam,

  Yavru akvaryumu için bir de pipo filtre alır işi aynı akvaryumda bitiririm. Üsteki akvaryumdan da iç filtreyi çıkarır yerine temiz bir dış filtre alırım.


  Böylesinin daha sağlıklı olacağı kanatindeyim. Çünkü sizin sistemde bir sürü kablo, hortum ve makina olacak ki bu da görüntü kirliliği demketir.


  Saygılar
   

Sayfayı Paylaş