1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Böyle Bir Ortam Nasıl Olmuş?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde furkanready tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    70 Lt'lik akvaryumumda 15 Balık var Tam cinslerini bilmiyorum. Üreme Şansları Var mı acaba??

2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

70 lt cichletler için çok küçük bir hacim iceman ve sarı prenses görebildiğim kadarıyla balıklarınızın türleri. Bu balıklar için olması gereken en küçük hacim 120 lt'dir. Dekorasyonununz balıklar için uygun fakat dediğim gibi hacim çok küçük.

3. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR

Üreme Şansları Yok mu Yani ?

Aysmen Var S.Prenses Var Birde cinsini Bilmediğim Var bazen zebra oluyor bazen benekleri çıkıyor felan. onunda resmini koyucam.

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Üreye bilirler mi sorusuna hala cevap veremeyiz çünkü erkek sayısı dişi sayısı bunlarda önemli.
    Ben tecrübelerime dayanarak üreyemezler derim ama tam cevabı üstadlar verecektir. saygılar:gif

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Sayın furkanready, öncelikle portalımıza hoşgeldiniz. Lütfen profil bilgilerinizi tamamlarsanız size hitap şeklimiz daha rahat olur.

Birde cevabınızda sadece teşekkür edeceğiniz zaman, teşekkür butonunu kullanırsanız memnun olurum.

Keyifli paylaşımlar.....

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Üremezler denemez ama üreseler de ne sağlıkta olur o tartışılır. Üstelik balıklar cichlid türü ve büyüyecekler daha. O zaman siz daha iyi anlarsınız ürerlermi yoksa azalırlarmı.Tamamen sizin akvaryuma bakımınızla alakalı ve tabi balıkları elemenizle.

7. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR

Balıkların biraz büyümelerini bekliyorum eğer çiftleşirlerse dişi balıkları ayırıp erkekleri vermeyi düşünüyorm. şuan tam blli olmuyor işte.1e -4 d felan bırakmayı düşünüyorum.

8. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Furkan akvaryum ölçüleri küçük. Konuyu yeni gördüm aslında ismini bilmediğin balığın için açtığın konuda dile getirdim yine tekrarlıyayım. Akvaryumunda ki iti taşları çıkartıp ince taşlar kullanarak mağara gibi oyukalr yapariblirsin. Görüntü güzel olur o zaman, balıklar içinde biraz daha geniş alan olur.

9. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Akvaristlik demek, illa da her balığı üretmeye çalışmak demek değildir. Beslediğimiz balıkları üretmemiz elbette çok güzeldir, ama onların ihtiyaçlarına göre düzenlemeler yapmalıyız.

Arkadaşlar da belirtmişler. 70 litre çok yetersiz. Üremeye başlasalar bile sıkıntı olacaktır. Benzer hacimde bir akvaryumda tüm uyarılara rağmen yıllar önce Malavi balıkları beslemiştim. Üreme zamanı geldiğinde akvaryum savaş alanına dönmüştü. En sonunda balıkların tümünü devasa bir Malavi akvaryumu olan bir arkadaşıma vermiştim.

Elinizde iki seçenek var:

1- Daha büyük bir akvaryum kurmak, en az 200-250 litrelik...
    2- Elinizdeki bu akvaryuma uygun balıklar beslemek...

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Furkan kardeşim tank ölçülerim beslediğin türler için uygun değil yavru almayı düşünüyosun.Şansın çok çok az çünkü balıklar büyüdüklerinde erkek balıklar yer sahiplenme için kavga etmeye başlayacaklar ve sonuç balık kayıpları yaşamana neden olacak.

11. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR

Bana Örnek Bir Resim Gösterme Şansın Var m ?

Sayfayı Paylaş