1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bütçeme Uygun Dış Filtre Hangisi?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde enk41 tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. enk41

enk41

Arkadaşlar, dış filtre almaya karar verdim,bütçeme göre olan life tec-825 birde jebo var ama hangisi daha iyi bilmiyorum, siz hangisini tavsiye edersiniz ? ikiside 100 lira fiyatı nasıl uygun mu ? Gidip alıcam.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İkisininde aynı ayarda olduklarını düşünüyorum açıkcası. Yanlız life tec-825 daha fazla kullanılan bir model, marka olarak daha duyulmuş. Randıman konusunda en sağlıklı yorumu kullanan arkadaşlar yaparlar.

3. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    825 modelinde debi düşmesi sorunu varmış.829(seramik milli) modelini öneriyorlar onun yerine.Fiyatı da aşağı yukarı aynı(120-130 TL).
    Jebo ile Life Tech arasında kalmanızın bir manası yok,ikisi de aynı kalitede.Sunsun düşünmenizi öneririm o fiyatlarda.

4. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Her iki dış filtre aynı fabrikada üretiliyor.Dolphin tavsiye ederim.aynı fiat.
    Dolphin c700

5. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Özgür Hocam hayırdır?Sen de Dolphin'in tadına varanlardansın galiba :)
    4 seneyi doldurmuş benim c-700,hala tık yok.250 litrelikte onu kullanmayı düşünüyorum..Yürü be Dolphin oyna: oyna:

6. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Cem,evet çok memnumun.Önceden atman 3338 vardı,ama dolphin dahada güzel.

7. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Sevindim.Tek dolphin kullanan benmiyim diyordum hep :D
    Geçenlerde nette dolaşırken jebo'nun seramik milinin satıldığını gördüm.Acaba bizimkinin miliyle değişir mi ki?Metal yerine seramik daha az ses çıkartır diye düşünüyorum,ne dersin?

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Jebo hiç kullanmadım o yüzden birşey söyleyemeyeceğim fakat Life Tech kullandım ve 150 lt relik akvaryumda bile randıman alamadım. :hasta: O yüzden Life Tech tavsiye etmem.

9. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Cem dış filtre yeni olduğu için değiştirme imkanım olmadı.Ses bakımından rahatım şimdilik.
    Yatak odalarında akvaryum kalmadı.Artık dış filtre,iç filtre ve hava motoru vb. şeylere alıştık artık.Onlar çalışmayınca rahatsız oluyorum. :D :D

Olcay abi,her iki dış filtre aynı zaten.

Sayfayı Paylaş