1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bütün Olay Balık Gazı mıydı ?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde denideni tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. denideni

denideni

İsim:
    Emel emel
    Arkadaşlar;

Greshakai cinsi dişi balığımın karnında belirgin derecede yumurta şişliği vardı 3 gün önce tüpcük çıkardı gözünün içine bakıyordum ama erkek balık başka dişiye titriyordu endişem bu balığı dölleyememesiydi. Dün gece yem vermek için yeniden ilgilendiğimde gördüm ki ne karın şişliği kalmış ne de tüpcük. Her şey eve ilk haline dönmüş. Dişi yumurtladı ve sanırım erkek ilgilnmedi döllenmediği için de dişi attı. Yoksa herşey gazdan ibaret miydi ? :bilmem:

Ya gülüyorum ama canım acayip sıkıldı anlatamam. Erkek hala diğer dişiyle ilgileniyor tek ümidim o dişi bari yumurtlasın. Biraz hareket var ama bilemiyorum tabi. Bir de bu balıklar birbirlerini kovalarken şap şup su sıcratıyorlar, korkuyorum dışarı atlayacaklar diye .Kendi boyları kadar bile açıklık yok üstte ama korkuyorum. Bazen akvaryum yakınındaysam bana bile su sıçratıyorlar. sürekli birbirlerini kovalıyorlar. :(

2. aktassa

aktassa

İsim:
    Sait AKTAŞ
    Emel Ablacığım ( Böyle hitap etmemden rahatsız olacaksanız lütfen söyleyin!)
    Acaba tüpçük çıkaran balığın hareketlerinde anormallikler var mı?
    Yani bu balığın rahatsız olmasından dolayı erkek yaklaşmıyor olabilir mi acaba?
    Aklıma bu geldi ilk..

denideni bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gaz olmasına birşey diyemem ama yumurtaları eğer süre tamamlanmış ise yumurtlamış ama toplamamışta olabilir. Gaz konusuna gelince o kadar gaz yoktur sanırım balıkta.:D

denideni bunu beğendi.
  4. denideni

denideni

İsim:
    Emel emel
    hehehe :) gaz konusu espriden ibaretti zaten ama sanırım erkek döllemediği için dışkılar gibi bıraktı yumurtaları :( şimdi erkeğimin kur yaptığı balığı bekliorum bakalım o da sanki ufak ufak hazırlanıyor buna. tam tüpcük denilmese de biraz belirgin olmaya başladı hem venti hemde karın şişliği :) bu arada sait bana abla diye hitap edebilirsin tabi bundan çok memnun olurum. ama o balığım inan diğerlerine göre daha sağlıklı duruyor. sanırım erkekten yarım cm filan daha iri olduğu için erkek onunla ilgilenmedi diye düşünüyorum.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Emel hanım merhabalar, ben balığınızın yumurta döktüğünü düşünmüyorum şahsen.:smiley33: Dişi yumurta döktüğünde erkek yumurtaları döllememiş bile olsa dişi yumurtaları ağzında bozulana kadar genede tutar.Yumurtalar bozuldukça atar yada yutar. Dişinin yumurta döküpte toplamadığı durum çok nadirde olsa görülmüştür ama dediğim gibi çok nadir. :smiley33:

denideni bunu beğendi.
  6. denideni

denideni

İsim:
    Emel emel
    O halde ne olmuştur diye düşünüyorsunuz?

Sayfayı Paylaş