1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Büyük akvaryum

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Kubilay* tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Benim aldığım akvaryum çok küçük onu hediye edip yeni akvaryum alacağım ama büyüklüğünün fazla olmasını istiyorum.
    Yükseklik:65
    Boy:120
    Genişlik:65
    Gibi bir akvaryum istiyorum en ucuz nerde yaptırabilirim İst'da vede bu tür akvaryumun zorlukları neler olabilir.Alırsam bitkili yapacağım.Uygun bi fiyat arıyorum.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Büyük akvaryum

65 yükseklik iyi bir aydınlatma armatürü demek Kubilay. Benim yapmış olduğum dıy bölümündeki armatüre bak, ne demek istediğimi anlarsın. Bu boyutlarda bir tank için bütçen ne kadar?

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Büyük akvaryum

200tl hazır şuanda Murat abi.

4. HeRo_57

HeRo_57

Büyük akvaryum

Kubilay hevesinin yarıda kalmasını istemem ama 200tl böyle bir akvaryum için yetersiz kalır akvaryumu alırsın ama içini zamanla doldurursun. Benim vaktim var sabrımda var diyosan başlangıç için 200tl yeter diye düşünüyorum. Sana şöyle diyeyim 70*50*50 tankımı Sinopta 100tlye yaptırdım aydınlatma için 3 adet florasan aldım 45tl balast aldım 3adet 50tl iç filtre aldım 25tl dış filtre aldım 250tl çakıl aldım 50tl filtrenin içine malzeme aldım 30tl dekoratif bikaç bişey aldım 20-30tl hava motoru aldım 20tl akvaryuma gerekli bikaç malzeme daha aldım 50tl kayaları kendim topladım ondada emek var. Bana 70*50*50 bir akvaryumun başlangıç maliyeti bu oldu 2008 eylülde kurmuştum o günden bu güne yaptığım masraf 1500tlyi bulmuştur belkide geçmiştir.

5. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Büyük akvaryum

Çağlar biraz falza açılmısşın kardeşim. İşi biraz dıy yönüne çekersek senin çıkardığın miktarın çok altına inilebilir.

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Büyük akvaryum

Benim şuanki akvaryum 70*30*40 seninkiyle aynı nerdeyse fakat 50 tl ye akvaryumu aldım..4 mt hava hortumu ve 5 vantuz aldım 5tl.Kum aldım 6kg 18tl 2-3 neon aldım 5tl,2 plati aldım 6tl. Bu kadar bitkileri zaten Murat ve Volkan abim yolladı sağolsun.90 tl ye yakın tuttu anlayacağın.Şelale filtre ve ısıtıcı önceden vardı.Şimdi akvaryumu ben 200 tl ye alsam ısıtıcı hazır,6kg kum var 20kg daha alırım,dış filtreyi DIY yaparım zaten. Yani en fazla 300 tl ye hazır akvaryum.Sen çok çok pahalıya getirmişsin işi bence..

7. HeRo_57

HeRo_57

Büyük akvaryum

Haklısın İstanbula geldiğimde yapacağım akvaryumun biçok gereksinimini dıy olarak karşılamayı düşünüyorum tecrübeli arkadaşlardan yardım alarak.

8. HeRo_57

HeRo_57

Büyük akvaryum

Evet sen çok daha ucuza halletmişsin ben bu dediğim akvaryumda malavi besliyordum siteye videosunu ekliyecem bakarsınız nasıl olduğuna :)

9. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Büyük akvaryum

Tamam bekliyorumm. burda:gif

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Büyük akvaryum

Kubilay'cığım bitkiliden bahsediyorsun, ve kuracağın ebatlar 120x65x65, 507 litre, buna nasıl bir dıy filtre yapacaksın?
    En az 300 watt ısıtıcıya ihtiyacın var ki, 300 watt bile yetmez, bitkilide sump yapamassın, 65 yüksekliğe çok iyi aydınlatma ister, ya T5 yada metal halide. ampuller sadece 150 Tl tutar. balastlar yok piyasada, tabana gelince en az 75 kg kum lazım, 3 çuval hagen kum 195 TL bitki topragı, 5 kg 50 TL, bu boyuttaki tanka alalade bir taban yapamassın.

Bitkili tanklar nasıl iyi bir aydınlatma istiyor ise, iyide tabanın olması gözardı edilemez.
    Seni şimdi kaşıntı yuyar Co2 tüpde istersin bunun maliyeti bile en az 250 TL.

Benim kurulumuma bir göz at istersen.

http://www.akvaryumportali.com/forum/120x50x70-bitkili-akvaryumum-t7509.0.html

11. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Büyük akvaryum

Murat abi bütün hevesimi kaçırdın şuanda :basardim: Ya 100*50*60 falanda olur farketmez.

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Büyük akvaryum

Tüm işlemi yaptıktan sonra kaçacağına başında kaçması iyidir.. Ne demiş atalarımız dost acı söyler saygılar:gif

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Büyük akvaryum

Bende böyle başlamıştım bir baktım 2.000 lik olmuşum. :F :F

14. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Büyük akvaryum

Yazın büyük ihtimalle Bodrum'da babamın bi arkadaşının hotelde çalışacağım ordan kazandığım parayla en kral akvaryumu kurarım en iyisi yaza kadar beklemek. dön:gif

15. HeRo_57

HeRo_57

Büyük akvaryum

Murat bey size katılıyorum bende bunu anlatmaya çalıştım ama siz daha güzel anlattınız. :)

16. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Büyük akvaryum

Beklemeye karar verdim.Yazın öyle bir akvaryum yapacağım kii.
    Ya böyle
    Yada böyle

17. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Büyük akvaryum

Kubilay bak yukardakine 200 TL yeter. :F :F :F

18. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Büyük akvaryum

Kubilaycığım 500 litre bitkili akvaryum için bence çok fazla. Ayrıca 65 cm yüksekliten bitkilere müdehale etmek çok ama çok zor olur eminimki. Akvaryumun içine kafanıda sokman lazım. 100*40*40 boyutları yetmezmi ? Ben kendim cichlid'lerimde kullanıyorum. 90 TL ye aldım. 120*65*65 boyutlarındaki tankı 200 liraya alamazsın. Ama belki 2. el internetten cama cam bişey bulabilirsin onu bilemem. Bu boyutlarda istediğin akvaryumu adam akıllı kurmak için 500 TL gibi bir bütçeye sahip olman gerek.

19. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Büyük akvaryum

Kubilay kardeşim bence acele etme. Söylediğin boyutlar cok yüksek hacim gerçekden akvaryumu alsan onla bitmiyo kumu filitresi ısıtıcısı baya bir masrafa girersin. Ben 100x50x50 akvaryum yaptirdim 250 litre ve bu bile öle küçük bir şey değil :F taban cami 8mm arka önler 8mm yan camlar 10mm 120 tl'ye ve kapakli yaptirdim.Daha önce söyleseydin yardimci olurdum şuan yapan kişi akvaryum yapmiyo coçuklari olduğu için ucuza yaptirirdik sana.
    Dediğim gibi akvaryumla bitmiyo ısıtıcı alcak param kalmadi inan :D

20. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Büyük akvaryum

Murat abi üsttekine 200 tl değil ona yazın çalıştıktan sonra yaz sonunda.2-3 mılyar falan yeter ona heralde :bilmem: smiley18.gif. 110*50*60 : 150 TL 8mm buldum iyimi sizce? Alttan üstten kayıtlı kuşaklı 3 yıl garantili.Eve teslim. Alırsam zaten hepsini bir anda yapmıycam.Örneğin akvaryumu gelecek ay alırım diğer ayda ısıtıcı alırım,filtreyi kendim yapabilirsem yaparım.30-35 kg silis kum alırım onu bitkili yapmam deniz yaparım öyle alırsam işte 4-5 ayda biter :D

Sayfayı Paylaş