1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Büyük astronot ve yavru astronot arasında sorun

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 27 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar bugün akvaryuma eklediğim büyük astronotum ufak boyuttaki astronutumu ağzına aldı sığmayınca geri tükürdü fakat ben genede korkup ufakları ayırıp yavurluğa ayırdım şimdi haklı olarak madem asrtonotların ufak neden büyük ekliyorsun diyeceksiniz haklısınız fakat benim diğer astronot ve pacularımda büyük onlarla hiçbir sorun çıkmadığı için bir de aldığım yere sorduğum için çıkmaz dediler ama ben korktuğumdan dolayı ayırdım.Ayırmadan önce ufak astronotlarım koloni halinde geziyorlardı fakat şimdi çoğu yavrulukta 2 taneside dışarda ufak olanları yavrulukta büyütüp çıkartmamı önerirsiniz yoksa salsam sorun olmazmı ? Büyük balığın bir iki resmi:
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Resimlerden daha iyi boyutunu anlamanız için birde video:
    <"http://www.izlesene.com/video/hayvanlar-hayvan----astronot-pacu-ve-amerikan-tankim/1465334"

Arkadaşlar sorun yaşadığım balık akvaryumdaki en büyük balık zaten videoda çoğunlukla onu çekiyorum bu videoyu büyük astronotu akvaryuma yeni attığımda çekmiştim ama buna kısmetmiş :) Astronotun ağzına aldığı balık arada bir toplu halde astronotlar geçiyor video onların arasındaki beyaz albino astronottur.Resimler ve video telefon kamerasından olduğundan dolayı net değil arkadaşlar kusura bakmayın...

2. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Kadircan hatırlarsan sana problem olur bu kadar tür demiştim. ;) Ama sen dinlememiş birde üstüne yeni balık almışsın. :uyari: Hevesini anlıyorum ancak bu yaptığın hiç hoş değil zaten o kadar balık var o akvaryumda.Normaldir diyebiliyorum sadece.Ve yakında ilk hedef Frontozan olacaktır büyük bir ihtimal.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

+1

4. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Seha abi önümüzdeki hafta akvaryumdaki balıkların çoğunu çıkartmaya başlıyacağım diye aldım bu balığı akvaryumdaki balıkları çıkartmaya paculardan başlıyacağım ama sorun farklı türlerden çıkmadıki aynı tür arasında çıktı :) peki ufak astronotları salıyımmı sence abi ?

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ah be Kadircan niye bu kadar karıştırırsın bu türleri ? Vereceğim demişsin. Kaçmıyorlar ya. Önce ver balığını sonra al. Akvaryumun çok kalabalık. Yavruluk meselesini söylemiştim oda iyice küçültüyo. Ayrıca YAVRULUKTA ASTRONOTMU BÜYÜR ? 1-2 cmlik yavru değillerki yavrulukta olsunlar...

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Haklısın Fatih ama kalabalık akvaryumları ve değişik türleri bir arada sevdiğim için böyle bir akvaryum oldu .8. Akvaryumda hangi türleri bırakmam konusunda henüz tam karara varamadım astronot,jack dempsey,joker diye düşünüyorum ama kararsızım...

7. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Arkadaşlar ufakları salıyımmı bu konuda bir yardım ederseniz çok mutlu olucam... saygılar:gif

8. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Salmayın şu an yoksa yem olacaklar. saat:gif Ancak şunu yapabilirsin; Akvaryumu bir camla böl oraya büyükleri koy kalan yerde küçükler kalsın. :) Onun dışında müdahele etme hatta mümkünse frontoza'yıda yavruların yanına koy.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Haklı olacağım tabi kızgınım sana. Her sevdiğin şey yapılsaydı ohooo... Akvaryumun balıklarına göre çok ama çok küçük kalıyor. Biran önce balıklarının sayısını azalt derim. İleride çok daha büyük sorunlar yaşarsın.

Umarım şuan balıklara eziyet çektirdiğinin farkındasındır.

Seha abi sende akvaryum çok büyükmüş gibi camla böl demişsin yahu olacak işmi ? Sanki akvaryum çok büyük gibi. içerisindeki balıkların kımıldamaya yerleri yok.

10. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Fatih küçük fakat o kadarda abartma sanki 20 Lt. akvaryum akvaryum 150 Lt. o kadarda küçük değil tamam kalabalık ama o kadarda abartmamak gerek elimdeki imkan bu zaten çıkartıcam balıkları az balık kalıcak...

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Off Kadircan offf demedim mi ben sana ileride akvaryumda katliam çıkıcak diye al bak çıkmaya başladı yavaş yavaş haftaya filan deme bence yarından itibaren çıkartmaya başla bak frontosa çok kötü olur sana söliyim sana çıkarıcaklarını söyliyim. ( Büyük astronotlar, büyük pacular, joker, midas ) bunları çıkar frontosayıda dövmeyede başlarlar ufak balıklar kalsın frontosa boyundakiler kalsın diğer büyük ve orta boy olanları ver. Keşke doldurmasaydın o kadar balığı. Seha abi bende bunun aynısını dedim. ( Ama sen dinlememiş birde üstüne yeni balık almışsın. :uyari: ) Ama gidip doldurmuş hatta gidip gene balık almış. :uyari:

12. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Tamam önemli değil çok üstüne gitmeyin gençler.Bizde bu hataları yaptık önemli değil.Şimdilik en ideal yol balıklar çıkana kadar akvaryumu bölmek.Başka akvaryum ya da onun gibi birşey almayacaksa... burda:gif

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Seha abi haklı akvaryumu bölmek gerekir Büyükleri bi tarafa küçükleri bir tarafa, ama bu sefer büyükler arasında sorun çıkmasın. huh:

14. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Ben geçici bir süreliğine olacağı için problem çıkacağını sanmam. burda:gif Ama akvaryumun kapağını sıkı sıkı kapat. .Ş.

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Ama pacular ufak yerde hep başka balığa vuruyor vede vura vura öldürüyor çok gördüm ben bunu. Kadircan dediğimizi yap akvaryumu yarıdan ayır.

16. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Hımmm... huh: Yani bilemeyeceğim ama sorun çıkartmazlar herhalde yemleri aksamadığı sürece.Kendi görüşümdür.

17. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Herkese yardımları için teşekkürler saldım ufakları şu an hiç bir sorun yok. naz:Bugün balıkları vermeyi düşünüyordum fakat çok yağmur yağdığı için evin yakınındaki ufak balıkçılara gittim fakat balıklarım sert oldukları için almadılar neyse hava düzelince giderim satarım balıkları ... :)

18. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Yavuz katliam çıkıcak diyorsun hatta çıkmaya başladı diyorsun ama hiç bir balığım ne yara aldı nede en ufak bir çizik var :)

19. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bence sen cümleyi okuyamıyorsan yada görmüyorsun. :D ileride akvaryumda katliam çıkıcak diye, al bak çıkmaya başladı. Burdan nası bir cümle çıkarıyorsun anlamadım. huh:

20. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Yavuz ben bu cümlede katliam çıkmaya başladığını anlıyorum ama akvaryumda katliam falan yokki :D

Sayfayı Paylaş