1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Büyük balık küçük balığı yutunca ne olur

Başlığı 'Eğitici Videolar' kategorisinde İmparaToR tarafından 27 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Enteresan bir video gerçekten. aha:gif Koi otçul bir balık ama yurtmuş sanırım yeme amaçlı yutmuştur. Çıkarmaya çalışmalarının sebebi koinin boğuluyor olması gibi geldi bana.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yuttuğu balıkta işin kötüsü vatoz. :hasta: Votozlar bir başka balık tarafından yutulduğunda balığın kursağında resmen taş gibi kaskatı kesilir ve kendisini yutan balığın ölümüne neden olur.

4. taygun

taygun Guest

Geçen haftasonu birkaç tane cüce vatoz yavrusu aldım. Bunlardan dört tanesini 300 litrelik akvaryuma saldım. Bu tankta rainbowlar var. Saldığım balıklardan iki tanesine atak yapıldığını gördüm. Ama doğrusunu söylemek gerekirse yendi mi yenmedi mi anlayamadım. Herşey çok ani oldu. Şimdi hiç birini akvaryumda göremiyorum. Sebebi yenmiş olma ihtimalleri ya da akvaryumdaki çok yoğun bitki örtüsü.

Olcay, senin verdiğin bilgiye göre cüce vatozlar yenmedi çünkü ölen rainbow yok. Gerçi cüceler oldukça ufaklardı ama... bakalım göreğiz, bir iki ay sonra çıkacaklar mı ortaya.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tamer abi cücelerin tek lokmada yutulacak kadar küçükse yutulmuş olabilir. Ama balığın kursağında votoz sırt ve yan yüzgeçlerini açtığında balığın kursağına takılacak kadar büyükse yutulmaz. Bence cücelerin akvaryumun biryerlerine saklanmıştır,yada filitreye kapılmış olabilir. Belkide öldüler ve ölüsünü diğer balıklar yediler. Hepsi olabilir. huh:

6. taygun

taygun Guest

Bana da yuttular gibi geliyor ne yazıkki. Çünkü oldukça küçüklerdi. ağla:gif

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Sazanların tamamen otçul olduğunu söylemek yanlış olur iri sazanlar etçil beslenirler, geceleri göllerde topluca dolaşıp küçük balık sürülerini koylara sıkıştırır ve yerler bu koide oldukça iri ;). Vatozun zırhı koiyi rahatsız etmiştir muhtemelen yoksa kim bir vatozu bir koinin miğdesinden çıkarmakla uğraşırki :D

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Emrah abi sana katılıyorum. Balık iri bir balık yuttuğu balık ona oranla elbette ki küçük ama bu balığı sindirememesi mümkün mü acaba ?

Sayfayı Paylaş