1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Büyüklerden Sump ve Tank Çizimi

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Mehmet ekinci tarafından 28 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Merhaba daha öncede belirtmiştim uzun zamandır formu takip ediyorum 100*70*50 boyunda akvaryuma karar verdim yalnız sump yapımı ve akvaryum için bir çizim yapabilecek varmı varmı çünkü şehir olarak degil deniz akvaryumcusu tatlı su akvaryumcusu 3 4 tane mevcut sump vs nasıl yapacagım hakkında ölçü resim vs yardımcı olun lütfen cok istiyorum yapmayı

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. Erdal

Erdal

Ölçüleri yeniden düzenlersiniz şu şekilde bir sump oldukça kullanışlı olacaktır. Ps inize göre çalışma yüksekliğinide belirlersiniz genişliğinide mobilyanıza göre ayarlarsınız.

Sump.jpg

Mehmet ekinci, ka2n ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Erdal Bey, ilk bolmedeki sasirtmayi tam ters yapsak daha saglijli bi su akisi elde etmez miyiz? Yani, ustten dokulen su icin ilk sasirtmanin alti bos olsa, ikinci sasirtma yere bassa?

Ops pardon. Zaten ayni seyi demissiniz, sizin cizimde su orta bolmeden giriyormus.

Mehmet ekinci bunu beğendi.
  4. Erdal

Erdal

Cevap belli bana göre en başarılı sump bu şekil öyle çok şaşırtma hikaye oluyor :)

Mehmet ekinci ve ka2n bunu beğendi.
  5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ben de yeni sumpi boyle yapacagm. Sadece ps sagda kafa motoru ortada su ekleme solda olacak. İmkan olsa ve su ekleme unitesini hemen alabilsem ps icin sasirtma bile yapmayacagim, su ekleme ve ps kafa motoru bolmesi 2 parca :)

Mehmet ekinci ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Erdal

Erdal

Kafa motoru kısmını ayırmalısınki ps stabil ve sabit su yüksekliğine çalışabilsin. Hem eksilen suyu tamamlamak çok daha kolay olur ;)

Mehmet ekinci bunu beğendi.
  7. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Peki akvaryumun arka camını kac santim kesmeliyim su nün dökülmesi için

8. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Erdal abi akvaryum ve durso içinde bir resim gönderme imkanı varmı ?

Akvaryumu yaptırmaya verice yavaş yavaş malzeme teminine gecicem bu malzemeler yapacagım 100*70*50 boyutundaki akvaryum ve sump yeterli gelirmi acaba veya hangisini tavsiye edersiniz hiç bir bilgim ve tecrübem yok
    Newa jet 1200
    Buble magus curse 7

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Mehmet bey sizin kuracağınız ebatlardaki kurulumları okursanız size fikir verecektir.Seçtiğiniz Newjet 1200 lük kafa motoru sizin tankınıza yeterli gelmez.Ben 40*40*50 ebatlı tankımda kullanıyorum onu.Curve 7 ninde yeterliliği tankınızda ne olmasını istediğinize bağlı.

Mehmet ekinci ve Erdal bunu beğendi.
  10. Erdal

Erdal

Size 3000 lik uygundur. Durso konusuna ben iyi değilim ama kurulumlarda çok güzel akvaryum ve dursolar var Mehmet bey. Curve 7 de ilk 5 - 6 ay idare edecektir ama imkan varsa daha iyisi şart 100 cm lik bir akvaryumda ben kullandım ordan biliyorum ;)

11. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Yağmur hanım kafa motoru ve ps olarak hangisini tavsiye edersiniz .

12. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Bu şekilde yeni yapacagım akvaryum için çizim yapacak varmı

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      30,4 KB