1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bİtkİ tanki yardim

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde efeyurudum tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. efeyurudum

efeyurudum

İsim:
    hamdi efe yürüdüm
    Merhaba:
    Arkadaslar akvaryum kurucam ama genellikle bitki üstüne olacak. Aklımdan geçen akvaryumun boyutları Şu sekil 75*40*30 seklinde ortalama 85-90 lt su almasi gerekir sizce bu uygun mu?

75*40*30 akvaryumun camları 25 tl tutuyor fiyatı nasıldır cam kalınlığı 4mm kalınlığında olacak.

2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Kararınız hayırlı olsun Hamdi bey tank ölçüleriniz gayet uygun ama isterseniz biraz daha derinlik katabilirsiniz tabiki. Cam fiyatıda gayet uygun bende o civarlarda almıştım camlarımı. 4 mm de kaldırır diye düşünüyorum.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kayıt kuşak atarsanız çok daha sağlıklı olur. Özgür abiminde dediği gibi derinliği arttırabilirseniz iyi olur. Bitkili akvaryumlarda BENCE derinlik arttığında daha hoş bir görüntü elde ediliyor.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Merhaba, bitkili tanklarda önemli olan derinlik, (İyi bir peysaj için) ve aydınlatmadır.

Floresan boyutlarını göz önüne alırsak, 18 watt 60 cm, 30 watt 90 cm. tabi T5 floresanda düşünülebilir ama, ekonomik düşünürsek T8'dir. Bunun için akvaryum enini 70 veya 100 yapılabilir.
    Derinliğinide iyi bir dekor/görünüm oluşturması için 40 veya 50 cm düşünebilinir. Yüksekli ise, yaklaşık tabanda 10 cm kum bulunduracağımız için 50 cm ideal olur.

Yani şöyle özetlersek 70x40x50h 140 litre hacim yapar,6 mm cam kullanılırsa daha sağlam olur, bu tankı 6x18 watt floresanlada iyi bir şekilde idame ettirebilirsiniz. Bu aydınlatma ile yaklaşık litre başına 1 watt mantığı ile bakamayacağınız bitki olmayacaktır, tabi taban kuvvetli kurulur ise.....

Tabanada yaklaşık,30-35 kg kum kullanmanız gerekecektir............................

efeyurudum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş