1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bıdıklarımın ilk görünebilen görüntüleri(Melek)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde RuPTuR tarafından 26 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Melek çiftim (gold marble erkek,inci göve dişi) etrafı temizlemeye başladı.Bugün eş tankına ayırmamın 2. günü.Hadi hayırlısı...Yarın su tazelemesi yapacağım. canım.gif

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Hayırlı olsun Cem İnşallah bu sefer yavrular büyür, seni discus üretimindede görmek isterim ama melekle pratiğini yap :)

3. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Şu an gördüğüm kadarı ile yumurtaların bakımını dişi üstlenmiş.Galiba aralarında çıkan bir kavga sonucu buna karar vermişler.Dişinin ağız kenarında küçük bir yara var,önemli birşey değil.Metilen mavisi elimde bol olduğu için üretim tankının tamamı şu anda parlament mavisi oldu :) Çifti yanlarından ayırmayacağım sanırım.Geçen zamanda bana alışmış gibiler.3-4 tane pamuklaşmış yumurta var.Şimdilik erkek kuytu bir köşede bekliyor,Dişi de yumurtalarla ilgileniyor.Meleklerin yumurtalarını havalandırdığını biliyordum ama onlara öpücük gönderdiklerini ilk defa gördüm :)
    çak:gif​

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    B1d1klar1m1n ilk görünebilen görüntüleri(Melek)

Fotograflara evden bakacagim insallah. Bu sefer hayirlisiyla buyultursun yavrulari. Meleklerin uremesi ve yavrularin gelismesi hep ilgimi cekmistir.

Discus ile melek uremesi arasindaki fark neler sence ? Zorluk vb gibi.

Cep mesaj imla klavyeden.

5. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Discus üremesindeki tek sıkıntı yağmur suyu elde edilmesi.Tabi bu bana göre sıkıntı çünkü 400-500 lira verilip bir ters geçişme filtresiyle halledilebilecek birşey.Discuslar biraz daha özenli oluyorlar yavrularına karşı.Melekler daha agresif balık oldukları için yumurtalar bir anda toplanmaya başlanabiliyor :(

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Görüntüye bak Maşallah. naz: Kutlarım Cem, kolay iş değil fotoğrafa bakınca tipik discus üreme şekli olduğunu zaten görüyorsun. Üretme için ben yağmur suyunu 5 sene evvel yazdığımda itiraz edenler oldu ve belki biraz haklı olarak asit yağdığından şikayet edildi. O zaman ph değerini bu dönemde daha aşağı çekmek gerektiği üzerinde mutabık kalmıştık. Ben yağmur suyuna hep olumlu bakmışımdır.

Çok eski bir yazımdır konuyu ele aldığım.

Düzenleme: 13 Mayıs 2016
  7. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Bugünkü sayıma göre 36 adet mantarlaşmış yumurta bulunmakta.Yavruları ayırmak ve ayırmamak arasında kaldım.Ayırmaya karar verdiğimde yumurtaları çıkardığımda çift deli oldu,sürekli yumurtaların eski yerinde bir oraya bir buraya dönerek yumurtaları aradılar.Benim de gönlüm razı olmadı,geri koydum yumurtaları.Yani şu anda ayırmamaya karar vermiş bulunmaktayım.Bu arada birşey farkettim,yumurtaları çıkarıp geri koyduğumda dişi melek yumurtaları tekrar sahiplendi.Sanırım yumurtasına bakmayan bir çiftin yumurtaları alınıp yeni yumurtlamış bir çiftin yanına koyulabilir.Şimdiye kadar 50 litrelik akvaryum için 75 cc metilen mavisi kullanmışımdır herhalde saat:gif

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yumurtaların mantarlaşmaması için o kadar metilen mavisi kullanacağına suyu iyice asidik hale getirsen ne vardı sanki. dil:

9. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Peki abi sonra şebeke suyunda nasıl yaşatacaktım yavruları? pala.gif
    Herşey Türkiye için dön:gif
    Metilen mavisi elimde 2 litre kadar var.Tanklarımda hastalık falan olmadığı için de tek kullanabileceğim alan üretim,o yüzden acımıyorum resmen smiley18.gif

10. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Şu saat itibari ile yeni bıdıklarımın kuyrukları yumurtadan çıkmış bulunmakta.Saydığıma göre 400 çift göz var çak:gif

11. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Melekler bugün saat 21 itibari ile yavruları cama yaslanan bir saz üstüne taşıdılar.Fotoğrafları sadece anlatımı güçlendirebilmek için ekledim.Yoksa kalite ne yazık ki vasat...
    Yumurta kabukları pvc boru üstünde kalmış :D

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  12. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Bu işi nerden öğrenmiş bu melekler merak ettim huh: :cicek:

13. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    İşte en beğendiğim ve görmek istediğim olaylardan biri . Yaprak üzerinde yavrularına bakan bir çift melek yada discus :cekingen: Maşallah , çok güzel keretalar .Ş.

14. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Biraz önce yavruların büyük bir kısmını ayırdım.Yaprak küçük geldi,sürekli düşüyorlardı,ben de pet şişe kesip içine sifonladım.Pet şişeyi de kartere koydum.Sıcaklık sabit kalsın diye.Kartedeki yavrular için suya hava taşı attım,sirkulasyon olsun biraz diye...

15. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Hadi gözün aydın Cem.Melek üretimide aynı discus gibi zahmetli imiş.
    Geçenlerde nette tetraların doğada üremisini izledim.Hayretler içinde kaldım.Bulabilirsem burada yayınlarım.
    İnşallah kayıpsız büyütürsün yavruları.

16. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Yavrularda kayıp var mı yok mu bilmiyorum.Şu anda Bursa'dayım.Arkadaş ile telefonda görüştük,sanki azalmışlar gibi geldi bana dedi ama zaten hep kötü düşünür.Bakalım,umarım dayanırlar dön:gif

17. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Son halleri.
    Ben evde yokken baya büyümüşler :D

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

naz: Maşallah cingöze benzer halleri var. Büyüyecekler tabi devran dönüyor. Kutlarım Cem. toka:gif Daha fazla görsellik isteriz bu güzellikten yana.

19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Cem tebrik ederim kardeşim. :helalolsun:

İnşallah kayıpsız büyütürsün.

naz:

20. taygun

taygun Guest

Tebrikler Cem.

Sırt yüzgeci nasıl da dik çıkıyor!

Sayfayı Paylaş