1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Başımdan geçen olay ve Ülkenin hali

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde fth-94 tarafından 10 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba,

Bugun ( 10 OCAK ) ekmek almak için 500-600 metre uzaklıktaki fırına gitmek ve kasetleri cd'ye çektirmek için saat 20.30 civarında evden çıktım. Bisikletime bindim. Yola çıktım Bahçelievler lisesinin orada 3 tane serseri tipli 16-17-18 yaşındaki çocuklar önümü kesti... '' Paran varmı '' diye sordular. Hiç ısrar etmeden cebimdeki bozuklukları direk verdim. Allah korusun vermeseydim bıçak filan korkusundan. Cebimde bozukluklar vardı 9-10 lira civarındaydı. Bunları çocuklara verdim. Çocuklar bana hadi devam et dediler.... Ben sağsağlim kurtuldum çocukların arasından. Hemen yakındaki cd' ciye girdim ve oradan tel açtım aileme. Beni gelip aldılar. Ama herneyse paramın gittiğine yanmam. Fakat yandığım şey ise nereye gidiyor bu ülkenin hali ? Her geçen gün artan cinayet-kapkaç olayları ile sonumuz nereye varacak ? Üzlüyorum ATATÜRKÜN 1001 zahmetle kurduğu bu ülkede bazı 3-5 tane hain yüzünden bu haldeyiz. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN ...

Şükürler olsun yarabbim sağsağlim kurtulabildim... Film gibi bir olaydı...

Allah herkesi korusun ... naz: naz: naz:

2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Geçmiş olsun kardeşim.Dünya'nın hali işte montz:

3. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Kıyamet alameti bunlar diyeceğim kızıcaksınız.

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Fatih kardeşim en doğrusunu yapmışsın... Çok çok geçmiş olsun...

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Fatih öncelikle geçmiş olsun. Gaspa direnmemekle iyi yapmışsın fakat sonrasında ise yanlış tutum sergilemişsin. Cd ciden önce aileni hemen ardındanda 155 polisi araman gerekiyordu. Çok kısa sürede o gaspçılar yakalanabilir,ve hak ettikleri yere gönderilebilirdi. Bu gibi durumlarda korkusuzca şikayetçi olmak lazım. Çoğu kişi bu tip insanlardan ve çevresinden korktuğu için şikayetçi olmuyor ve bu şerefsizlerde iyice azıyor.

6. Portnoy

Portnoy

Fatih geçmiş olsun ..Sen bisikletle değilmiydin ya .8. Herneyse dikkat etmek lazım doğru olanı yapmışsın ama böyle insanları polise şikayet etmek lazım nitekim daha fazla insanın canı yanmasın ..

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Olcay abi bizim eve doğru gittiler bencd doğru gidebildim. Vallahi çevremde polise baktım. Cd ciden aileme telefon açtım 2 tane 22-26 yaşlarında abim gelip aldılar :) Gaspa uğradığım yerden gittik çevrede dolaştık bulamadık. Bulsaydık dövseydik keşke. Olcay abimin dediği gibi zaten bunlara bişey yapmadıkça bunlar iyice azıyor montz: Ben ailem geldikten sonra hiç ama hiç korkmadım. Polise şikayet etsem bulunacaklarını sanmıyorum ?

Ben bisikletleydim. Bunlar benim tahminimce sigara parası bulamayan serseriler... Yoksa bisikletide alırlar diye düşünüyorum.

Hepinize teşekkür ederim yorumlarından dolayı...

8. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Fatih kardeşim çok geçmiş olsun.
    Ama söylemeden geçemeyeceğim bulsaydık dövecektik lafını hiç beğenmedim :uyari:
    Cezayı kendimiz değil, bu iş için görev yapan kurumlara bırakmak en doğrusu.

9. Portnoy

Portnoy

Böyle adamlara cezayı kendin vermeye kalkarsan başın derde girer.. Çok yakın bir arkadaşımın senin olayına benzer bir olay geçti ..Çanakkalede Halk bahçesi diye biryer vardır Çanakkaleli olanlar bilirler bu halk bahçesinde herçeşit insan bulunurdu bi aralar .Arkadaşın parasını alıyorlar bizim arkadaşta hırs yapıp abileriyle toplanıp gidiyorlar ve elamanları bulup öldüresiye dövüyorlar..Daha sonra ne oldu biliyomusun ? Parayı alan elemanlar şikayetçi oldular..:D Yaa işte haklıyken haksız duruma düştü bizim eleman.. Bizi dövdüler dediler , biz o kişinin parasınıda almadık dediler.Bizim eleman tek başına iken almışlar parasını onlar ise 3 kişilermiş .. Doğal olarak bizim eleman 18 den küçük olduğu içinde malum Türkiye şartları inanmadılar..Olan bizim elemana oldu ... Onun için değmez böyle tiplere,ben senin yerinde olsam birdaha oradan çok mecbur kalmadıkça geçmem ,çünkü olan sana olur kardeşim bu adamların kaybedicek birşeyleri yok ne yazikki hayatta ....

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ögür abi o işin espirisi :) Bulsaydık dövseydik dedim :) Bu adamlara yapabilcrğin en iyi şey polise şikayet etmek. Onun haricinde pekte birşey yapamazsın. Bu gibi it kopuklar yüzünden ülke bu hale geldi... montz:

11. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Fatih dünya üzerinde hiç bir insan it-kopuk değildir.Eğitim haklarının ellerinde zorla veya dolaylı olarak alınması,maddii imkansızlıklar,bağımlılıklar, vs. vs. sana bir çok neden sayabilirim...Sağolsun temel gıdadan toptancı alırken %18 kdv alıp, satarkende %8 kdv'yi kesmeyi bilenler, her yıl orduya silah alıp aslında o paranın yarısıyla öğrenciye verilecek doğru düzgün eğitimi unutanlar,üstünde tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan parayı yiyenler ve onlara hala destek veren biz olduğumuz sürece bu insanlar olacak ve olmaya devam edecek Fatih...Suçu o insanlarda arama suç bizim,kimsenin değil üstelik dolaylı olarak...

12. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Aynen katılıyorum.Bu arada geçmiş olsun Fatih'cim.

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Seha abi sana katılmıyorum males: O zaman bu ülkede her okuyamıyan böylemi olacak ? Aileden yetişme geliyorlar böyle. Adam aileden düzgün birşey görmemiş anne-baba okumamış düzgün eğitimide çocuklarına veremiyorlar o yüzde bu hale geliyorlar. Herkezde böyle değil tabikide. Okumak istedikten sonra her türlü okursun. Adam dağda çobanlık yapıyordu ve öss ' de çok ama çok yüksek bir puan yaptı. Bunun gibi bir sürü örnek var. Eğitim hakkı kimsenin ama kimsenin elinden zorla alınmaz. Anne-baba okulu bırak derse çocukta bırakırsa zaten o çocuğun okumaya niyeti yoktur ;) Yoksa okumak istese ailesi okumayackasın diye baskı yapsa genede devlet tarafından okutulabilir. Ben burada devletide savunmuyorum yanlış anlaşılmasın. Devletinde haksız olduğu bir sürü yer var.

14. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa

çok çok gecmiş olsun

15. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Fatih insanın içinde olan kötülükle,zaman içinde oluşan kötülük farklı farklı kavramlardır.İçinde kötülük olan adam sokakta senden paranı değil canını ister merak etme. ;) İnan bana, aileden gelme diyorsunda peki o zaman bu dediğinle mantık kurarsak bu çocukların aileleride böyleydi,onların aileleride ve onların aileleride ha? Fatihciğim sadece Adem'le Havva'nın çocukları birbiriyle üreyip sakat doğmadan çoğaldılar tabi kitabımıza göre durum bu, peki bu insanların hadi şimdiki nesillerinde yok ama önceki nesillerde hiç mi eğitimli adam yoktuda : ''Kardeşim o öyle değil böyle yapılır.'' diyip insanları iyi olmaya yönlendirmedi...Dediğine bakacak olursak burada eğitimli aile işi çözer...Çevrenin eğitimsiz olması önemli değildir,okuyan adam okur...O dediğin öyle değil Fatih, ben hem kendimden hem gördüklerimden biliyorum ki aile insanı ancak ilkokul 5. sınıfa kadar yetiştirir...Sonrasında çocuk çevre şartlarına göre kendi hayatını çizer...Çevresindeki insanlarda her zaman bizler gibi iyi olmaz ve sonuç kötü biter.Peki hiç düşündün mü bu insanlar neden kötü? Ya da zorunlu kötülükle,salt kötülüğü birbirinden ayırmaya çalıştın mı? Fatih demem şu ki misal olarak; Bir otelci hawaii'deki villasının masraflarını karşılamak için insanlardan fazla para alıyorsa bana göre bu kötülüktür sizde takdir edersiniz ki ancak başka bir otelcinin aç çocuklarını doyurmak için insanlardan fazla para alması salt kötülük değildir...Umarım anlatabilmişimdir. :)
    Anektod olarak ekleyeyim biz burada devlet'e laf söylemiyoruz.Derdim hükmü verenlerle.

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Fatih kardeşim çok geçmiş olsun bencede bu ülke aldı başını gidiyor 3-5 hain'le bu ülke'de hainlerle doluyor bence iyi yaptın paranı vermek yoksa allah korusun nolur nolmaz'dı. Ama bisikletliymişin keşke kaçsaydın ben öyle yaptım bir kere. :) Çok geçmiş olsun.

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Seha abi benim düşüncem söylediğim gibi aileden yetişme geliyor. Anne babadan kaynaklı sorunlar bence. Bunada sonuna kadar katılıyorum insanın içinde okumak olsun yeterki. Sizlerce de doğru değilmi portal üyeleri ?

Yavuz'cuğum zaten tıngır mıngır gidiyordum 3 tane adam önüme atlayınca afalladım ne kaçacak hal nede kaçacak fırsat bıraktıllar :) 1 tanesi direksiyonu tutuyordu :F

18. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Herkes istediğini düşünebilir Fatih, benim düşüncelerim bunlar. :) Sonuçta onların ailesinide birileri yetiştirdi. :) Ve aynı anne baba değildi...Anne başkaydı,baba başka neyse anlarsın umarım bir gün. :)

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Geçmiş olsun Fatih. Yaptığın davranış doğru bir hareket. Dediğin gibi üç kuruşa daha kötü sonuçlar olabilir. Tabi sonrasında karakola şikayet etmen gerekir di. Ne değişirdi bilmem ama yapsan iyi olurdu.

20. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abi bu adamları şöyle toplanıp 10 kişi döveceksin ama öyle böyle dövmek değil. Sonrada ambullans çağırıp gideceksin. Bak bakalım o zaman bidaha yapıyorlarmı ? Bunlara kimse bişey demedikçe iyice azıyorlar. Polise gitsem iyi olurdu. Fakat sonuç değişirmiydi ? 1 saat tutanak tutana kadar onlar çoktan gitmiş olurlardı o bölgeden.

Sayfayı Paylaş