1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Başarı Odaklı Nano Tuzlu Su

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde carlitto tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Başarısız bir deneme sonrası başarılı bir 60lt tuzlu su kurulumu yapmak istiyorum.

Aqua makro mini skimmer
    Sobo marka wp-100 dalga motoru
    Mercan kirigi kum ve 5kilo kadar canli kaya
    Daha once yasanmis acemi ve aceleci kurulumu bir kenara birakarak daha mantikli ve sakin adimlarla
    siz degerli ustadlarin bilgilerinden yararlanarak duzenli bir deniz akvaryumu kurmak istiyorum.
    Elimdeki malzemeler dogrultusunda adim adim ilerleyerek basarili bir kurulum yapmak istiyorum

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Simdiden herkese tesekkurler...

harfuzmani, YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yeni kararın hayırlı olsun abitemo19 bu kurulumu uzun vadeye yayacağız her şey bitecek sonra balık ekliyeceksin.İlk adım sump yapılacak...:)

3. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Tamam ne yapilacaksa yapalim soylemeniz yeterli ;)

Alparslan bunu beğendi.
  4. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Tuzunu suyunu, kayanı hazırla, akvaryumu çalışır hale getir, sanki içinde canlı varmışçasına ışığı, ısısı tüm ekipmanı çalışsın. Bu arada kafan hiç bir şeye takılmasın, ekipman ,canlı, farklı uygulama, hızlandırıcı, temizleyici, uçurucu, patlatıcı hiç bir uygulama, malzeme, katkı eklemesi yapma. Mümkünse akvaryumundan arasıra bir iki fotoğraf dışında bir şeyde paylaşma. 6 hafta sonra gel yine konuşalım. By by...

ziya yelci bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bu benim eski konum,ters sump ile sıkıntısız çalışan akvaryumum,istersen böyle de yapılabilir,araştır,incele,sor...;)

Arka Üst Sump | Akvaryum Bilgi Portalı ve Forumu

6. veligören

veligören

Yer:
    niğde
    İsim:
    veli gören
    Kararın hayırlı olsun takipteyim bende inşallah sen üstadları dinle başarı sabırdan geçer

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öncelikle reset at kendine bakalım. Fotoğraf ekleyerek gidelim. Uygulamalara fotoğraf yoksa ben de yokum.:)

Akvaryumu yıkayalım ve boş hale getirelim. Mercan kırıklarını yıkayalım 4–5 kg akvaryuma serelim.

İnternetten sipariş şansın varsa mesela Red sea 4 kg paket tuz siparişi verelim. Teleskop akvaryum sitesinde gördüm mesela. Elindeki tuzun markasını duymadım hiç, bence at gitsin o yarım kg tuzu.

Bunları yapıp fotoğrafları koyalım, acelemiz yok. Su vb. doldurmayalım kumu yıkayıp serelim.

Alparslan bunu beğendi.
  8. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Foto icin aksami beklemek gerekiyor abi ayrica teleskop akvaryum konya mi abi?

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi kargo heryere gönderir,zaten yazar bilmem ne kadar alışverişlerinizde kargo ücretsiz diye...

10. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Tamam anladım Konya'da varda Teleskop ondan sordum yanlIz abi ben tuzu vs yani alımları ayın 15'inde yapabilirim yine de suyu değiştireyim mi ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuz Konya'da varsa oradan tabii.

Suyu değiştirmek dediğin nedir, hangi su? Akvaryum boşalacak ve temizlenecek, kumda öyle. Unut şunda su vs.

12. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Abi herşey temizlenecek ya ve simdi de tuz yok ya herseyi temizledikten sonra tuzlu su koyamicam o yuzden soruyorum yoksa akvaryum susuz kalacak :)

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Rıdvan boşver sen suyu tuzu şimdi.

Akşama bize temizlenmiş boş bir akvaryum ve tabanında yıkanıp temizlenmiş mercan kırığı olan susuz bir akvaryum fotoğrafı koy yeter. Tabanına mercan kırığı serili boş akvaryum yeterli şimdilik. Ekipmanları bile yerleştirme üstüne.

Sonra sana su soracağım yani tuz alınca. Ro su var mı, yoksa sorun yok, damacana içme suyu alabilir misin, alamazsan sorun yok, Konya'da çeşme suyu nasıl akıyor mu, akmıyorsa sorun yok, Konya'da deniz var mı, yoksa koy tekmeyi akvaryuma.

Elmaslar, azc, murat parin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Damacana mantikli tekmeye gerek yok ;)

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tekme yok, o da yoksa yağmurda mı yapmıyor? Kurulacak akvaryum.

Aydınlatma var mı? :)

16. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Abi aydinlatma var yani bu var 20130118_201527.jpg
    ayrica dedigin siteden tuz siparisi de verdim az once abi

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi balık için yeterli,balıkları görürsün bari...;)

18. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Öyle olsun bakalım idare ederse dursun yaza değiştirelim Allah izin verirse.

Teleskop akvaryumdan aradılar 4 kg'lik paketler kalmamış, açık kovadan göndersek olur mu dediler? olur dedim. Sorun olmaz demi yani tuzun iyisi kötüsü varsa karışım filan olmaz inşallah.

Alparslan bunu beğendi.
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Açık olan Van Gölü tuzu olmasın sorun yok. Kredisi çok olan yerler oldukları söylenemez. Doğru tuz gelir diye ümit ediyoruz.

20. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Taslarda ve camlarda bol miktar yilan yildizi var bunlari da yikayarak yok etmem gerekir mi? 20130228_200238_3_bestshot.jpg

Sayfayı Paylaş