1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Başarı Odaklı Nano Tuzlu Su

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde carlitto tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Abi zamanla duzelir diye dusunuyorum cunku daha oncede ilk basta boyleydi zamanla duzeldi

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet toplama yapmadığı için biraz fazla verir skimmerler ama inşallah diyorum, en son bakarız duruma. Şimdi biraz sabır zamanı, inşallah yarın akşam epar ilavesini yaparsın ve ışıkları düzene sokup biraz beklemeye geçeriz.

3. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    isiklari duzene sokmak derken abi?
    Ayrica 2sinide mi alcam 2simden birini mi alcam abi?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İsim değiştirdi sadece biri yeterli aynı ürün zaten. 2 tip ampul var içinde alınca kırarız birer tip ampul. Işıklar düzene girecek diatom için. Sabah 10.11 gibi örnek olarak yanıp akşam 19.00 gibi sönecek aydınlatma. Diatom ardından balık olursa zaman zaman kapatır açarsın sorun yok, bazı bakımı kolay ve nanoya uygun mercanlar eklenirse o zaman düzenli yanıp sönmeye devam edecek mecburen.

5. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Tamam abi sen ne dersen o.

6. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    60w epar ampul alimmistir Temel abi

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    60 w nedir üstünde mi yazıyor Rıdvan? Eklerken fotoğraf koyarsan bakarız doğru mu diye. 2 tip ampul var içinde, biri kırmızı, biri beyaz ve büyük. Önce bir tipten bir adet kıracaksın suya, 2 saat sonra diğer tip ampulden bir adet kuracaksın. Işıkları sabah 10.00 akşam 20.00 aralığında düzgün yakalım diatom için. Sadece izleyelim boş akvaryumu birkaç gün. :)

veysel bunu beğendi.
  8. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Tamamdir abi mesai biterse eve gidersem yapayim hemen 8e dogru fotolar gelir insaallah

Mesai bitti evdeyim buyrun fotolar.once hangi ampulu patlatmam gerekiyor.tamamini tek seferde mi dokecegim.kesin 2saat mi ara verilmeli takribi 2saat mi ve sadece bir sefer mi kullanacagim?

20130305_194434.jpg

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    3 tanesi kırmızı küçük, diğer 3 tanesi şefaff, birer tip yani bir tane ondan, bir tane diğerinden. Önce kırmızı olanı kır ve hepsini dök içindeki. Tamam pazarlık ettiğin için şeffaf olan ampulün birinide yarın sabah kır işe git.:)

10. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Az daha pazarlik etsem hic kirma diyecen sanki abi :D
    Kirmizi olani doktum bu arada abi.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık.

Bizim tuz ölçer yoktu di mi? Tuz 1,5 kg ekledin di mi?

12. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Bu var ve 1016 gosteriyo 20130305_235201.jpg

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Onu doldur biraz daha birde senin akvaryumun eni boyu su yüksekliğini ölçermisin.

14. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    abi tamamen doldurdum yine 1016
    Olculer 29*48*35 su yuksekligi 33 abi

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Rıdvan o tuz ölçerden bende de var, bendekini akvaryumcuya götürdüm orada onun suyunu refraktometre ile ölçtük 1025 çıktı, benimkiyle ölçtük bendeki 1023 ün biraz altında çıktı. Yani 2,5 birim aşağı ölçüyor. Akvaryumcuda böyle bir şey yapabiliyorsan yap. Yada tuzu, suyu Temel abinin dediği gibi tam ölçüpte ayarla.

16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    elinde tuz var mı ?

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biraz düşük çıkmaz ama ölçü doğru mu fikrimiz yok, eklediğimiz tuz miktarı doğru ama. Olmadı 200 gr daha tuz ilave edelim için rahat etsin, sen tuz ölçerini karşılaştır esnafta doğruluk olarak.

18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi kesin tuz ölçerden kaynaklanıyor, ben çok uğraşmıştım. Sonradan aklıma geldi akvaryumcuda kalibre ettirmek. 2,5 birim eksik ölçütüğünü o zaman gördüm.

19. veligören

veligören

Yer:
    niğde
    İsim:
    veli gören
    İşin kolay Kısmı bitti şimdi en zor kısmı başladı beklemek kadar zor kısmı yok bence bu hobinin Allah sabır versin

20. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Elinde tuz varsa 1 litre suya 33 gr tuz koy ve iyice karıştır ondan sonra o suyu ölç bakalım ne gösterecek tuz ölçer 1025 ile 1023 arası gösterirse akvaryuma tuz ekleriz ama yine 1016 ölçerse demek senin hydrometren 7-8 birim hatalı ölçüyor.

Sayfayı Paylaş