1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Başlangıç

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ysn35 tarafından 5 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Yavru Pinalar:)

Akvaryumu bahsettigim gibi 1 hafta oldu kurali diatom süreci nezaman başlar tahminen

TencoMelih bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yasin bey hoş geldiniz, kurulum yapılalı bir hafta oldu demişsiniz. Diyatom ne zaman başlayacak şeklinde de bir sorunuz olmuş ama akvaryum içinde balıklar var. Diyatom başlamadan canlılar girilmiş, akvaryum oturmamış, üzülmezsiniz umarım balık kaybı yaşayarak.

TencoMelih, Alparslan, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Bana diyatomun baliklara zararı olmayacağı söylendi ama yanlış bilgimi verildi

Yada kayıp ihtimalimi yüksek

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim çünkü 1 hafta sonra siparişettigim balıklarda gelicek

4. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Diatom başlamadan balık eklemek çok riskli,kayıp yaşanabilir.üstatlar bilgi verecektir.

5. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Tşk ederim ustatlardan gelicek yorumları bekliyorum korkuyla

6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kurulumunuz hayırlı olsun Yasin bey.Bir hayli acele edilip tatlı su akvaryumu kurma mantığıyla hareket edilmiş.Tuzlu su kurulumunda tank kurulduktan sonra diatom dediğimiz evre beklenir ve temizlik ekibi (conch, karides) eklenir.Diatomun bitiminde ise ki bu yaklaşık 1 aylık süre sonunda bakımı kolay diye adlandırılan percula eklenir ve durum gözlemlenir.Heleki tang türü eklemek çok riskli olmuş.İnşallah kayıp yaşamayız.

TencoMelih, veysel, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Tşk ederim bu süreci merakla takip edeceğim umarım bu hızlı başlangıç hızlı üzülmeye neden olmaz.

8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Sipariş ettiğiniz balıklar nelerdir? Öncelikle siparişinizi bir süre erteleyin durumu takip edelim.Hobiciye çok cazip gelen ve tankında hemen olmasını istediği türler varki en az 6-7 aylık tanklara eklenebilecek canlılar.

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  9. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Yorumunuzdan sonra hemen arayıp konuştum balıkları benim tankıma koymayı ertelettim.
    1 adet blue tang
    1 adet doctor karides
    Gelicek şimdilik
    Blue tangi daha sonra koyucam.

TencoMelih ve YMR_AY bunu beğendi.
  10. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Ve bundan sonra yapacağım hamleleri mutlaka Danışarak uygulayacagim

11. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Bir sorum olucak ama Müren koymak riskli olurmu ilerliyen zamanlarda

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İsabet olmuş balıkları ertelemeniz, özellikle blue tang yada tang grubu balıkları su iyece olgunlaştıktan sonra en son eklemeniz yoksa sonuçları üzücü olur.

13. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Bugün üye oluşumun 2. Günü siteye ama sizlerin sayesinde daha sağlam bilgiler edinmeye başladım. Yorum yapan herkeze ve siteyi kuran arkadaşlara çok teşekkürler.

TencoMelih, veysel, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Müren tabi ki eklenir yalnız yanında ufak balık olmasın, gece avcısıdır kerata ve lüpçüdür...:D

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  15. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    5 yıl tatli su akvaryumuyla uğraştım
    2 yıl boyunca evimizin bahçesine betondan 3.00m×2.00m havuz yapıp denizden yakaladığım yavru 4 5 cm lik levreklleri tatlı suya adapte edip büyüttüm ama şimdiden şunu çok iyi anladım deniz akvaryumu bambaşka bir zevkmiş

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  16. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Akvaryum ve samp daki 300 lt suyun tamamı denizden alınmıştır.

17. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Su nerden alındı?Tuzluluk nedir?

18. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    İzmir Seferihisar'dan açık denize bakan kısmından tertemiz ve oranları birebir tutuyor. 1.025

19. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Deniz suyu olması sebebiyle diatom çok hafif veya hiç olmayabilir..Amonyak ve nitrit değerlerini kontrol ederek gidelim iki değerde sıfır olmalı aksi halde balıkları kaybedersin..

TencoMelih bunu beğendi.
  20. ysn35

ysn35

İsim:
    yasin kaya
    Sık sık kontrol ediyorum şu ana kadar herşey normal balıklar son derece keyifli gözüküyor.umarım sorunsuz tamamlariz.

Sayfayı Paylaş