1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Baştan aşağıya değişti Yeni akvaryum 125*65*50 :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Akvaryumun ölçüleri: 125*65*50 406 litre
    İçindeki canlılar: 1 erkek 2 dişi Frontosa Brundi + 2 yavrusu, 4 adet Leptosoma Jumbo Kigoma, 1 adet Leptosoma Jumbo Kitumba, 3 adet Compressiceps RedFin, 1 adette Yunus ( SIRF TANGANYİKA OLUCAK ) :) Leptosomaları 'Tüker abi'den' alıcam ama Leptosomaları daha almadım bilginiz olsun :)
    Filtrasyon:Sump
    Kullanılan Yemler: Sera bitkisel granulat yem, Sera bitkisel pul yem, Tetra Pond, Tropical spirulina granulat, Tropical tubifex.
    Fotoğraflar: 1-2 gün sonra eklicem

Akvaryumda bir kaç değişiklik sebebiyle bütün balıkları eski akvaryuma koydum, şimdi yeni akvaryumun herşeyi tamamlandı. Suyu koymadan önce kumu koydum sonra dekorları yaptık akvaryum şahane oldu maşallah naz: Fotoğrafları 1-2 gün içinde koyucağım.

2. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

1 adet yunus olursa sırf tanganyika olmaz.O yüzden onuda birine ver.Konun takipçisiyim.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Biliyorum tek o kaldığı için o yüzden sırf tanganyika yazdım :)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Yavuz Merhaba... Öncelikle hayırlı uğurlu olsun diyelim. Tankını merak ettim doğrusu. Resimleri en kısa zamanda bekliyoruz.

Filtrasyon olarak sadece sump mu düşünüyorsun. Sirkülasyon için de olsa bir adet güçlü bir iç filtre olmayacak mı merak ettim ?

Ayrıca şu resmini siteye avatar yaptığım frontosadan naber ? :D Sağlığı yerindedir inşallah...

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Filtrasyon zaten hazır kurulu sump :) sumpta, sump motoru var moturun markası: HAILEA SXHX-6530

Motorun Özellikleri: Hailea HX - 6530; Akvaryumlarda oksijen sirkülasyonu ve dalgalanma sağlayan, saatte 1750 litre pompalama gücüne sahip, 23,5 x 12,8 x 13,3 cm ebatlarında,50 watt'lıkhava motorudur. İstenildiğinde akvaryum dışında kullanılabilir.2,3 m yüksekliğe kadar pompalama kapasitesine sahiptir.Hüseyin abi zaten sirkülasyon rahat sağlıyor bu motor :) O avatardaki Frontosanın selamı var sana :) :D

Bir tana Minjiang diye bir çin malı iç filtre var acayip suyu döndürüyor onun kafası takıcam çok iyi süper döndürüyor suyu uçuruyor resmen :) Onu takarsam sorun olmaz heralde.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Fotoları yeni yüklüyorum kusura bakmayın. :)

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Değerli yorumlarınızı Bekliyorum. :)

8. taygun

taygun Guest

Merhaba Yavuz,

Balıklarını gerçekten çok beğendim. Bu kadar büyük akvaryumda iyi beslediğin takdirde frontozaların da kocaman olacaktır umarım.

Bu arada, Kaanla İstanbulda randevulaşma için bu başlık altında yazılı olan yaklaşık 10 mesajınızı sildim. Açtığın konuyu takip etmek isteyen arkadaşların sizin özel görüşmelerinizi bilmesine gerek yok değil mi? burda:gif

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Tame abi, inşallah büyürler ki büyüyecekler :) 7 8 çeşit yemle besliyorum + ev yapımı tam proteinli yem + deniz karidesi eti ile besliyorum :) vede çok iştahlılar maşallah naz: silmekle iyi yapmışın Tame abi, :)

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Beslediğin balıkların tamamı protein ağırlıklı beslenmek zorunda. Özellikle leptosamalara artemia vermen lazım.Ama saydığın yemlerin tubifex ve pont yem hariç hepsi bitkisel yem. Zaten pont yemde ekmek gibidir :)

Doğru yolu bulmuş, protein ahırlıklı yeme dönmüşsün sanırım.

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bundan sonra hep Protein ağırlıklı ara sırada bitkisel vericem, bilgi için teşekkürler Can abi :) Bakalım leptosomalar gelicek mi :)

Sayfayı Paylaş