1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bahçe süs Havuzu Kaplaması

Başlığı 'Havuz ve Gölet Forumu' kategorisinde aytackececiGS tarafından 17 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Ortalama 6000/s kafa motoru olmasi gerek.
    Hesap soyle olmali
    200*100*30=60000 bunuda 1000 e bolumdun 600 litre cikar. 10 kati da 6000 yapar.... Yani saatde 6000 litre devirdaym yapan motor alman gerek...

aytackececiGS bunu beğendi.
  2. aytackececiGS

aytackececiGS

Süpersiniz. Peki Bu Kafa Motoru Sessiz Mi Çalışır?

3. aytackececiGS

aytackececiGS

Ben 6000lt Kafa Motorlarına Baktım Da 400 TL den Başlıyor. Onun Yerine Kalorifer İçin Kullanılan S.Pompası Almam Daha Mantıklı. (140 TL)

3 Katlı Triplex Evde Oturuyoruz, Bütün Eve Kışın Sıcak Suyu Resmini Paylaştığım Pompa Pompalıyor. Hemde 2-3 Ay Hiç Kapanmadan Devamlı Çalışarak...

Düzenleme: 19 Nisan 2015
  4. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Hmm ayninislemi yapiyor ise sikinti olcangni snmam. Filitreleme sistemi dusundunmu??

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu motorlar kapalı devre sistemlerde çalışan sirkülasyon motorları, bizim kullandığımız kafa motorları vs gibi değil. Daha detaylı incelerseniz demek istediğimi anlarsınız.

6. aytackececiGS

aytackececiGS

Aynı işlemi yapıyor abi. Aynen düşündüm ama daha motor aldiktan sonra filtre isine de bi el aticaz inş.
    Tamam kapalı sistemde çalışıyor fakat ben dışarda kullanicam zaten. Filtre ve motor dışarda olacak. Neticede kapalı sistem gibi bişey olacak. Suya paralel delikli bi boru koyucam havuzun sonundan suyu cekicek dışarıda filtreden geçip motora motordan da havuzun başından şelale sistemiyle bosalticak. Bilmediğim yada yanlış düşündüğüm farklı bi yönü varsa yardımınızı bekliyorum.

Bu arada bugün denizden taş toplayıp geldim.

Daha sonra havuzu kalın muşamba ile döşedim, tabanına serecegim naylona yumuşak bir destek olması amaçlı yaptım.

Daha sonra naylonu serip suyu doldurdum. Motoru almadan bu isi yaptım ama meraklı ve tez canliyim :) olmadı motoru alınca suyu boşaltır tekrar doldururum :)

Bu akşam da sahilden deniz kumu alıp yarın tabanına kumu sericem. Diğer taşları da kumun üstüne koyarsam bu iş bitti demektir :)

YIKIKTEMO, YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Şimdi şöyle basit anlatmaya çalışayım, boru motorun bir ucundan çıkacak diğer ucuna girecek arada devirdaym sağlayacak bu motorların debi gücü yoktur basamazlar sadece devirdaym yaparlar.
    Hani boşa para vermeyin diye söylüyorum.
    IMG_20150419_185005.jpg

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu arada çok güzel olmuş elinize sağlık.

9. aytackececiGS

aytackececiGS

Tesekkur ederim. Haklisiniz belki ama bu pompa 3 katli bir evin her yerine su pompaliyor. Debi derken ben pek anlayamadım. Biraz daha acabikfi misiniz rica etsem.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ucu açık olursa o devri basmayı yapamaz.................

Bir musluğu sonuna kadar açtığınızda nasıl akıyor bunu düşünün bir de çok az ip gibi akacak şekilde açtığınızı düşünün. Bu tip motorlar devirdaym motorlarıdır ucu açık olursa devirdaym yapamazlar ip gibi akar yada akmaz su.

Kısaca bu umarım anlatabilmişimdir.

Resun gibi markaların kafa motorlarına bakın, illa 6000 litre olmasına gerek yok 4000-5000 litre arası fıskiye aparatı olan motorları var.

YIKIKTEMO ve aytackececiGS bunu beğendi.
  11. aytackececiGS

aytackececiGS

Heeee şu mesele. Şimdi anladım. Çok tesekkur ederim.

YIKIKTEMO, kemal mertkaan ve veysel bunu beğendi.
  12. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Aytac guzel gidiyo... Bak tas larida bulmussun ;). Hadi bakalim...

13. aytackececiGS

aytackececiGS

Aynen abi de sanki birşeyler eksik gibi. ( tabana serilcek kumu kastetmiyorum)

Taşlar az gibi mi? Yani biraz daha mi taşla yukseltsem yada başka bişey mi yapmak lazım. Biraz daha gösterişli olsun istiyorum . yada duvar tarafına yaşlardan bi üçgen sırt mı yapsam.

14. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Ya bunun ucu acik aslin. Kafa motorunu aslin taşlardan tepecik yapip suya selale yapsan fena olmaz ;) taban kumunu bence golden al hem tum bakteri kulturu vs... İcinde olur.... İrili ufakli olur ve koyu renk dahada dogal olur gibi geliyo gene sen bilirsin

15. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Cunku koi koyucakcan baliklar acik renk, havuzda acik renk bide kum acik renk olursa sanki baliklar gorunmez gibi geliyo. Bu arada havuz kenarina şerid led yap bence ;)

16. aytackececiGS

aytackececiGS

Olabilir abi. Ağaç kökünün oraya bi şelale için taşlardan üçgen bi yer yapabilirim. Zaten bi tane de büyük taş getirdim matkapla delebilirsem içinden su aksın diye.

Abi bizim burada göl yok ama tatlı su nehir tarzı bi şey var. Orda kocaman sazanlar kefaller falan yasıyor. Ama oranın dibi çamur değil midir. Çünkü dibi görünmüyor hic :s

17. aytackececiGS

aytackececiGS

Abi deniz kumu açık renk değil burada. Koyu renkte. Güzel olur gibi geliyor ama yinede siz daha iyi bilirsiniz.
    Aynen abi şerit led aklımda ;) ama zamanla işte yavaş yavaş yapicaz inş birşeyler :)

18. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    İci camur dur zatende kiyisini kast etmistim... Kiyilari nasil peki minik taşlimi yoksa camurmu ???

19. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    E tamam ozamn. Gozune nasil hitab ediyorsa onu sec ;) sadece fikir paylasimi iyisini senin koyman gerek ;)

20. aytackececiGS

aytackececiGS

Hmmm. Valla abi hic dikkat etmedim. Bi ara bakmaya gider fotoğrafını ceker burada paylasirim. Ona gore karar veririz dibine deniz kumu yoksa nehir kumu mu.

Sayfayı Paylaş