1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bahçeye bitki akvaryumu

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 26 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Cevap: Bahçeye bitki akvaryumu

Yaz aylarında kurarsan bitkiler dayanamaz ölürler. Su sıcaklığı 32 dereceden yüksek olur tahminimce hele güneş alıyorsa. Yağmur almayacak bir yere ışıklandırma yaparak sadece bitkili akvaryum yaparsan bitkiler soğuk suda da çok güzel gelişir.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  2. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Toprak,bende doğrudan güneş alacak bir yere kuracaktım.Ama sıcaklık o kadar olmaz Van da diye düşünüyorum,Şu anda kumu ayarlamam lazım o yüzden bekliyorum.

3. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Abi ben İzmirliyim. Nasıl olacak diye 2 kök elodea 1 kök çam ve 1 kökde bilmediğim bir bitkiyi çatıya güneş altına küçük bir akvaryum ile koydum. Tabanda Hagen Siyah kum vardı. Bitkiler ne öldü ne de gelişti. Uçları beyaz beyaz oldu büyüme tamamen durdu. Ayrıca yosun problemi yaşamadım yem atmadığımdan olabilir :)

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Egemen ne kadar süre oldu ?

5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Vanda ise pek problem olmaz ama yine de siz fan takın, birden yükselrse sıcaklık bitkiler toptan çürüyebilir.

6. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Abi 1 haftadan fazla bekledi diye hatırlıyorum

Sayfayı Paylaş