1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bakalım reef olabilecek mi?

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde hayrett38 tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    Tuzlu su kurulumdaki tamamen DIY (Do It Yourself) çalışmamdaki başarıyı kurulum bitmişken
    tamamen DIS (Did It Somebody) çalışmaya dönerek oluşması sonrası :D :D :D akvaryuma canlı kaya ekleyeyi henüz 2 gün oldu kurulumu bir akvaryumcunun önceden hazırladığı tuzlu su ve kendi akvaryumunun suyunun % 25 'ini alarak gerçekleştirdim.

kullandığım ekipmanlar
    Ps : reef octobus Ts-120
    Kafa motoru : sicce multi 2500
    Aydınlatma : 4x24 watt T5 ve gece lambası (henüz alınmadı) ama sanırım biraz eksik
    Taban : 3-5 mm lik mercan kırığı yaklaşık 20kg
    Ana Tank : 80x60x60h 8mm lik cam yaklaşık 288 litre
    Sump : 70x50x50 6mm lik cam yaklaşık 150 litre (ama değiştireceğim)
    mobilya : plastik pvc kaplama su ve nemden etkilenmiyor
    katkı ve testler: henüz kullanılmamakla birlikte Grotech A, B, C, reef complete, fosfat tutucu, kömür şuan ismini hatırlamadığım 3 ayrı şişe daha mevcut ve tropic marine ait 5 adet test

Kullandığım mercan kırıkları

devridaim içleriminin gerçekleştiği bölüm

genel görüntüsü

ve sump...

Az önce elektrik kesintisi yüzünden Alarm şirketinden gelen telefon üzerine iş yerimi kontrole gittiğimde kayaların üzerinde potların gezdiğini farkettim tüp kurdu açmış bir vaziyetteydi ve Ps nin biraz daha katı toplama yaptığını farkettim potların yaşadığına göre tüp kurdununda açık olduğuna göre suyum hazır diyebilirmiyim?

Saygılarımla...

2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Biraz daha sabret hayrettin kardeşim bence. 1 hafta gçsin hele bi. hayırlı olsun.

hayrett38 bunu beğendi.
  3. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Tebrikler Hayrettin.Şık bir kurulum olmuş.Sump kısmı çok hoşuma gitti çok derli toplu duruyor.Sanırım canlı eklemek için sabırsızlanıyorsun.Bence biraz daha sabır.

hayrett38 bunu beğendi.
  4. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    aslında haklısınız bu perşembe bir seyahatim olacak belki oradanda güzel canlılarla dönme şansım olabilir en güzeli bir hafta daha beklemek olacak

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hayırlı olsun Hayrettin, Maaşallah sistem terli toplu olmuş.

Sumpu neden değiştireceğini anlamadım..:smiley33:

hayrett38 bunu beğendi.
  6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Selamlar herşey çok güzel görünüyor ama neden ortada canlı yokken o katkı malzemelerini aldınız ? onlara vereceğiniz parayla keşke aydınlatma sorununu halletseydiniz diyorum ;)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    Ahh ah Teoman abi bir bilsen durumu birazcık mecburiyet ama karlı ve avantajlı bir değişim olduğunu söyleyebilirim aydınlatmam 2 gün sonra gelecek.
    Özenerek hazırladığım akvaryumum dün yeni sahibini buldu :) kurulum sonrası resmini gösterecekler.

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Hayrettin abi ne oldu son durum? Fotoğraf gönderiyordun ? Armatürün geldi mi?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Canlı kayalar eklenmiş olsa ve dekoroluşturulmuş olsa suyun hazır olduğundan söz edebilirdik ama henüz canlı kaya yok ortada. Suyun hazır olmasından söz etmek pek mümkün değil. Çünkü alınacak kayaların kürlenme durumunu bilemeyiz.

10. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    Seyahatimi ancak pazar günü bitirebildim gitmeden önce 4 adet temizlik ekibi dahil etmiştim ama geldiğimde diatom döneminin başlamamış olduğunu gördüm ve 20 kg canlı kaya ekledim aydınlatmamıda dahil (4 adet t5) edip 2 adet percula ve 2 adet yellow tail damsel ekledim.
    ve bugunde iki adet naso tang ve bir adet blue tang ekledim
    biliyorum Temel abi kızacak ama oldu bir kere ama bundan sonra sormadan ekleme yapmak yokkk.
    bunları birazda mecburiyetten ekledim umarım sıkıntı olmaz,
    Şuan ki su değerlerim
    ısı : 28 derece maalesef
    tuz : 1023

ph :8,3
    nitrit :0,01
    nitrat :22mgr/lt
    ilk üç resim aydınlatmanın sırası ile yandığı görüntülerdir

11. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Hayrettin yeni canlıların hayırlı olsun.İnşallah sağlıkla büyütürsün.

hayrett38 bunu beğendi.
  12. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Çok şık bir akvaryum olmuş. Kayıpsız ve bol coraline algli bir akvaryum olur inşallah. :)

hayrett38 bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun canlılar. Diyatom şimdi başlar işte çünkü yemleme yapacaksın ve atık girecek akvaryuma. Canlı secimi güzel sağlıkla besle inşallah.

hayrett38 bunu beğendi.
  14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Canlıların hayırlı olsun.Şık bir akvaryum kurulumu olmuş tebrik ederim.:nazar:

hayrett38 bunu beğendi.
  15. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    Herkese teşekkür ederim güzel temmennilerinden ötürü, Murat Abi Sumpı neden değiştirmek istediğimi sormuşsun resimde farkadeliyormu bilmiyorum ps kendi bölümüne sığmadığı için kuleden suyun geldiği bölüme yerleştirildi ayrıca geri dönüşün sağlandığı bölüm biraz ufak motorda kuvvetli olunca risk biraz fazla olduğu için değiştirmek istiyorum ;)

murer bunu beğendi.
  16. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    uzun süredir aranızda bulunamasamda reef hazırlıklarına ara vermeden devam ediyorum.
    suyum artık hazır ekleme yapmaya başladım yakında resimler ile birlikte yardımlarınızı isteyeceğim.

saygılarımla...

murer ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  17. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    akvaryumdan son kareler

Akvaryumum bakalım beğenecek misiniz ?

http://yfrog.com/n1img0946qj

Likten resimlerin devamına bakabilirsiniz.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayrettin fotoğraflar ışık yeni yandığında falan mı yoksa normal süreçten mi ?

19. hayrett38

hayrett38

İsim:
    hayrettin hakyemez
    İşte korktuğum başıma geldi çok mu az görünüyor ? Yanlış hatırlamıyorsam normal süreç ama oda fazla aydınlıktı 4 adet t5 27watt.

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayır demek istediğim ışıklar yeni yanmışken mi fotoğraf çektin ? Işık gücü fena görünmüyor fotoğraflarda ama mercanlar keyifsiz Hayrettin.

Sayfayı Paylaş