1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bakteri Kültürü İçersek Ne Olur

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde suret tarafından 26 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bakteri kültürü içersek ne olur dedim kendimce. Bu bakteriler bizim içimizde de yaşıyorlar, yani içimizde :) O bakteriler sayesinde besinler dönüşüyor, eriyor bişeyler oluyor. Akvaryuma bakteri kültürü eklediğim her seferinde sağa sola sıçarayan damlaların biri yüzüme doğru geldi ben tutup bunu yutsaydım veya es kaza oldu ya hani ağzıma şişeyi dikip yanlışlıkla lıkır lıkır içseydim ne olurdu acaba?

Şöyle aşağıdaki gibi bişey mi ?

Ya bi de akvaryumda yaşıyan daha türünü bile bilmediğimiz birtakım canlılar var. Hani akvaryumda türeyen ne olduğunu bilmediğimiz canlıların kimi zaman fotoğrafını çekiyor foruma soruyoruz, kimi zaman da tarif ediyoruz işte şöyle anteni var, şu renk, şu boyda diye... E bizim akvaryumlarda her gün su buhar olup p uçuyor bir miktar, istemesek de. Peki bu canlılar veya bu bakteriler de o buharla havaya karışmıyor mu? e havaya karışan bu su buharını yani nemi biz de soluyoruz evde ailecek. E noldu şimdi? yaladık yuttuk bakterileri rotiferleri balıkların suya karışan dışkılarını..

Deli saçması konumu ciddiye alıcak aklı başında kişilerden samimi ve mantıklı bilgilendirici cevaplar beklemekteyim. Nedir kardeşim benim bu bakteri kültürü denilen bakterilerden çektiğim?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 10 Mayıs 2015
  2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Bakteri Kültürü İçersek Ne Olur

Sıçrayan damlalar bir kenera su değişiminde hortumla hüüüp diye su çekerken hiçmi su gelmedi ağzına. Ben bu bakterilerin insana zarar vereceğini düşünmüyorum. Yutsakta bizdeki bakteriler bi şekilde onların hakkından geliyordur.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bazen derler hani ''Eskiden hastalıklar azdı'' diye, bunu bir de eskiden çocukların dışarılarda rahat oynmasına ve bolca bakterilere maruz kalarak bağışıklık kazanmasına bağlarlardı. Bir noktaya kadar doğru gibi de ancak beslenme şekilleri de çok değişti.

Bakteri kültürü içildiğinde resimdekine dönülüyor mu bilmem ama mumya benzeri bir sargı bez içinde birine benzeme ihtimali de yok değil.:)

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

:) :) Vücudumuzda yığınla faydalı bir okadarda zararlı bakteri bulunduruyoruz zaten. Akvaryum kanalıyla bulaşabileceğini bir yana bırakalım hergün musluktan akan suyla yüzümüzü yıkayıp dişlerimizi fırçalıyoruz.Bakteriler bizden korksun nereye düştüm ben diye.

5. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Antibiyotik sonrası bağırsak bakterilerine çok ihtiyacımız olduğundan kefir tavsiye ederler. Yalnız akvaryumla ilgili olarak ağız yolu ile vücudumuza giren bakterilerin (bir çoğunun) en geç midemizde öleceklerini düşünüyorum. Tabi forum üyesi doktorlarımızı bekliyoruz. Doktor yok mu doktor?

Bu arada resimdeki arkadaşın kaşlarının arasını alması lazım...

Sayfayı Paylaş