1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığımın ağzında yumurta var mı akvaryumum çok mu kalabalık yardım.

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde emrectnbs tarafından 1 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. emrectnbs

emrectnbs

İsim:
    Emre Çetinbaş

Balıgımın ağzında yumurta varmı forumdaki resimlere falan baktım araştırdım biraz bana var gibi geldi ama anlamayadım emin olmak için sormak istedim yem verdigimde geminin içinden cıkmıyor içeriye kimseyi almıyor

1 hafta önce aynı bu şekilde hediye geldi akvaryum balıklar zarar görsün istemiyorum sanki fazla gibi geldiler

120 Lt akvaryum
    dış filtre var

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yem yemiyorsa ağzında yavru vardır. Yavru varsa zaten belli olur dikkatli baktığında yumurtaları görürsün ve ağzının alt tarafında hafif şişlik olur.

3. emrectnbs

emrectnbs

İsim:
    Emre Çetinbaş
    Teşekkürler balığı yakalayıp bakayım akvaryum için fazlamı balık var 10 mavi yunus 9 sarı prenses 1 vatos

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Şimdi açıkça yazmak gerekirse cikletler en minimum akvaryum 200 litreden başlamalı, bu hacimde ise 1 erkek beş dişi şeklinde tek tür bir koloni yapsanız balıklar daha rahat olur hiç olmazsa. Şuan için balık popilasyonu fazla, arka fonu da düz mavi veya siyah yaparsanız balıklar ve akvaryum ön plana çıkmış olur. Şuanda arka fon çok karışık gösteriyor akvaryumu. Kum silis kum veya mercan kırığı 1-3 mm kullanırsanız suyun ph tamponlamasına yardımcı olur. Cikletler sert suyu severler. Başka aklınıza gelen soru olursa çekinmeden sorabilirsiniz bildiğim bir şeyse yardımcı olurum.

5. emrectnbs

emrectnbs

İsim:
    Emre Çetinbaş
    Teşekkür ederim şuanlık herhangi bir sıkıntı yok gerekli düzenlemeleri yapayım en kısa zamanda :)

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş