1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balığımın cinsiyeti nedir

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde serkan_5506 tarafından 19 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. serkan_5506

serkan_5506

Cinsiyetini bilmiyorum balığımın, yeni aldım akvaryumu ...Dişiyse hamile mi aldım ? Aldığım kişi soyledi doğuracak diye.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    balıııgımn cınsıyetı nedır

Balığınızın dişi bir American zebra balığına benzettim.

3. serkan_5506

serkan_5506

Zebrayla yaşar mı peki çok korkak bir balık gibi geliyo bana ? Daha doğrusu çizgili zebra surekli kovalıyor. :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Agresif balıklar bunlar, özellikle üreme döneminde bu sıkıntılar yaşanır. Diğer zebra balıklarınızın yanına tek olarak mı eklediniz ? Biraz sıkıntılar çıkacaktır akvaryumda.

5. serkan_5506

serkan_5506

3 balık var şu anda akvaryumda biri resimdeki diğeri cizgili zebra... Bir de ciklet var işte ama cizgili zebra kök sökturuo akvaryumda ... Yavrulayacakmı resımdekı balık tam bılmıyorumda. Ayırayım mı balığı peki ?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Beslediğiniz türe göre doğal davranışlar bunlar. Balığı ayırıp ayırmayacağınız size kalmış. Zaten tek bir dişi balığın erkek olmadan aynı familyaya ait diğer agresif türle tutulmasıda bence uygun olmayabilir.

7. serkan_5506

serkan_5506

Anladım teşekkür ederim. Son sorum buda hamile olup olmadığını nerden anlıyoruz peki ?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Balığı gözlemlemeniz yeterli olacaktır. Dişi balık yumurtlama için seçeceği bölgeyi hırsla koruyacak ve temizliyecektir. Ancak erkeği olmayan bir balığın yumurtaları döllenemez. Kısaca yavru olmanız söz konusu değil zaten. ;) Kısaca ; Dişi yumurta tutabilir ancak erkek olmazsa yumurtalar anlam ifade etmez. :(

9. serkan_5506

serkan_5506

Çizgili zebra erkekmiş aldığım kişi söylemişdi .... Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

10. stablizer

stablizer

Serkan Bey Zebra yavruladığında inanınki hiç çaba sarfetmeden anlarsınız,ayrıca Temel Hocamın dediği gibi bu durumda imkansız.Zebranın dişisinin karın bölgesi bariz bakır renginde olur,üreme dönemi iyice belirginleşir.Akvaryumda erkek olmasada yumurta bırakır fakat Temel Abinin dediği gibi yumurtalardan yavru çıkmaz.

Sayfayı Paylaş