1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığımın karnına bir bakın

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde atlantisprensi tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar auratusum karnı iki gündür böyle. Yem yiyor gayet canlı. Diğer balıklarımda herhangi bir sorun yok. Balığımın karnı niye böyle olmuştur? Teşhisiniz ve tedaviniz nedir?
    akvaryum:150-50-65
    canlılar:62 tane 4 aylık malawi cichlid
    iç ve dış filtre

2. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    geçmiş olsun,bende auratus besliyorum.Daha önce böyle birşeyle karşılaşmadım,ama üstadlarımızın çare bulacagına eminim.Yanlız bir şey sorcam balığı aldığınızda böyle miydi?gördüğüm kadarıyla 2 yada3 cm balık,3 ay önce aldıgınızda varsa bile anlaşılmayabilir.yani belki doguştan olabilir

3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    İç parazit gibi duruyor böyle bir durumda sarmısaklı yem ve karantina akvaryumu tavsiye edilir

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    +1

Flagyl de kullanılabilir...

5. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Yok yeni oldu. İki günlük mesele. İç parazitte karın içine doğru çöküyor biliyorum. Bunda şişkinlik ve şekil bozukluğu var. Kabızlık olabilir mi? Ne dersiniz?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tetrasiklin banyosu yaptırabilirsiniz balığınıza. Kısa süreli 15- 20 dakika oksijen verilerek bir kab içerisinde tetrassiklin tablet 250 mg yani 5 litre suya tabletin çeyreği, 10 litre suya yarım tablet eriterek kullanabilirsiniz. Eczanelerden temin edilebilir 5 lira cıvarıdır. Ancak bir banyo yeterli gelmeyebilir normalde 7 gün uygulamak gerekir. Arkadaşların belirttiği gibi bağışıklık sistemini güçlendirecek yemlemede yapılmalıdır. Sarımsak suyu emdirilmiş yem veya alırsa küçük parçalar halinde.

Geçmiş olsun.

7. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Hasan Bey bana attığı ÖM'de balıktaki karın çökmesine değil de göğüs yüzgecinin hemen altında karında başlayan ve biraz kuyruğa doğru devam eden şişkinliği sormuş...

Bu durum hakkında söyleyebileceğim çok bir şey yok, böyle bir hastalık görmedim ancak okuduklarım kadarı ile Auratus'lar Malawi Bloat hastalığına yatkınlarmış... Bu balıklar hem etçil hem de otçulmuş ve otçul diyete çok önem gösterilmezse Bloat oluyorlarmış... Bilmiyorum Hasan Bey'in Auratus'u Malawi Bloat mıdır...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraf göremiyorum ama eğer malawi blot belirtisi varsa haşlanmış bezelye bu işi çözer. :)

Sayfayı Paylaş