1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığımın kuyruğu siyahlaşıyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ft25 tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar benim eskiden bir comet japon balığım vardı ve kuyruğu siyalaşıyordu.2 ay sonra siyahlıklar gitmeye başladı ve siyahlığın gittiği yerler beyaz ve tel tel olmuştu ve o gün ölmüştü.Şimdide bir tane comet japonum var ve kuyruğunun ucu çok az siyahlaşmış sizce bir hastalık mıdır?Nasıl önlem alınır ve tedavisi nasıl yapılır?Cevaplarınızı bekliyorum :( :( :(

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Görmeden yorum bir yere kadar yapılabilir ama bu tarz oluşumlar su kalitesinin bozulmasından kaynaklanır. Teşhis tam koyulmadan akvaryuma müdahale etmek yanlış olacağı gibi geç kalınmış müdahalede işe yaramaz. Bu açıdan akvaryumuna bir miktar su değişimi yapmanı tavsiye ederim.

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Su değişimini yaptım. Sonucu yazarım size. ;)

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Ağzı yara olan balığım maalesef öldü

5. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Geçmiş olsun Furkan Bey.Üzüldüm açıkçası :( Umarım aynı sorun bir daha yaşanmaz burda:gif

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Sağolun ilgi için.

7. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer

Japon balıklarının kuyruklarında kimi zaman kararmalar meydana gelir bu genelde geçici bir durumdur ama resim eklemenizde fayda var. Bu arada başınız sagolsun.

Sayfayı Paylaş