1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığımın Türü Nedir ?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde fatih-67 tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. fatih-67

fatih-67

İsim:
    fatih tilki
    Balığıımın türü aslanbaş mı ? erkek mi dişi mi arkadaşlar yardımcı olurmusunuz ?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Balığımın Türü Nedir ?

Resimler net değil ama anladığım kadarıyla aslan baş değil.Aslan başların kafasındaki kırmızı olan kısım çıkıntılı oluyor.

3. fatih-67

fatih-67

İsim:
    fatih tilki

Benimkinde çıkıntı yok ama daha küçük yinede olması lazım mı ?

4. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Fatih bey balıklarınızın cinsiyetini belirlemek şuan için zor ayrıca balıklarınız aslanbaş ve altınbaş değil bilindik yerli japon rengiyle türünün pek fazla alakası olmuyor japonlarda çaprazlama olduğu için rengarenk çıkabiliyor yavrular.

5. fatih-67

fatih-67

İsim:
    fatih tilki

Hmm anladım yasin bey yardımınız için çok teşekkür ederim . Cinsiyet belirlemek için kaç cm olması lazım balığın boyu bu konuda yardım edebilirmisin ?

6. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Çift kuyruklumu balıklarınız net göremiyorum bildiğim kadarı ile çift kuyruklu japon balıkları dişi oluyor.

7. fatih-67

fatih-67

İsim:
    fatih tilki

Evet anüs bölgesindeli kuyruğu çift fakat bu balık diğer balığımın kuyruğunu yemeye çalışıyor

8. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Cinsiyetin kuyrukla alakası yok bildiğim kadarıyla. Cinsel olgunluğa, yani 2 yaşındayken hemen hemen ulaşmış oluyorlar. O zaman erkekte solungaç kapaklarının üzerinde yağlanma gibi kabarıklar olduğunu biliyorum. Dişide ise o belirti olmayıp, karın bölgesi çok fazla şişebiliyor. Yavru vermeden çok belirgin bir şekilde tespit edemeyiz sanırım. Japonlar hakkında bilgim çok genel. Onun için çok fazla yardımcı olamıyacağım.

9. fatih-67

fatih-67

İsim:
    fatih tilki

Bu bir hastalıkmı kuyruk yemesi yoksa kıskandığından mı ?

Sayfayı Paylaş