1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balığımın türü ve cinsiyeti nedir?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde deli dana tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. deli dana

  deli dana

  Mesajlar:
  10
  İsim:
  deli dana
  merhabalar. yolda yürüyordum akvaryumcuların kapı önünde küçük fanuslarda balık sattıklarını gördüm, birden aklıma esti alıverdim. balık almak için çok fazla düşünmedim yani. ilk defa balık besliyorum. yalnız balığımın türünü, cinsiyetini ve ihtiyaçlarını bilmiyorum. siz uzman arkadaşlardan yardım alabilirim düşüncesi ile siteye kayıt oldum.

  balığımın videosu ; http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150100115698363

  balığımın cinsi, cinsiyeti nedir? ne tür yaşam ortamına ihtiyacı vardır? içinde bulunduğu 1 litrelik fanus yeterli midir? günlük ya da 2 günde bir suyunu "kaynamış ve dinlendirilmiş" su ile değiştirmeyi düşünüyorum. zararı ya da faydası olur mu? zararlıysa su değişiminde ne yapmam gerekiyor?
  ne tür besinleri, ne sıklıkla vermeliyim? bazı haftasonları evde olmuyorum,2-3 gün yalnız kalabilir, bu durumlarda beslenmesi için ne yapmalıyım?

  cevaplarınız için teşekkürler.
   
 2. Bjkolik

  Bjkolik

  Mesajlar:
  250
  İsim:
  Tolgahan
  Cevap: balığımın türü ve cinsiyeti nedir?

  Balığınız japon balığı sanırım.Birde balığınız için 1 litre asla yeterli değil ve hava motoru,filtre gibi malzemeler eksik.Balığınız için en az 70lt den oluşan bir akvaryum kurup filtresini,kumunu almanız gerekir ki balığınız doğal ortamında yaşıyormuş gibi hissetsin.Birde balığınız fanusta yani hava verecek bir şey yok.Balığınız sanırım şuan yukardan nefes almaya çalışacaktır ve ordan hava almaya çalışırken hava kesesini şişer ve balık yan yüzmeye başlar korkarım çok şişerse ölecektir.Balığınızın cinsiyetini bilemiyorum ama japon balıkları dayanıklı balıklardır ama bu onları fanusta beslenecek balık yapmaz birde balığınız sanki videodan çok büyük gibi görünüyor.En kısa zamanda bir akvaryum kurarsanız balığınız ve sizlerde çok mutlu olursunuz.Birde şuna deyinmek istiyorum balığım nasılsa 70lt de doğal ortamında gibi hissediyor daha fazla almaya gerek yok gibi düşünürseniz yanlış olur.Japon balıkları büyük akvaryumlara konduklarında çok güzel görünüm veriyorlar ve bana göre çok ihtişamlı oluyorlar. :):)
   
 3. deli dana

  deli dana

  Mesajlar:
  10
  İsim:
  deli dana
  Cevap: balığımın türü ve cinsiyeti nedir?

  sanırım haklısınız. hakkın rahmetine kavuştu. peki beta balıkları nasıldır? bir tane de onlardan öldüreyim diyorum. şey yani besleyeyim. :cekingen:
   
 4. grafikdelisi

  grafikdelisi

  Mesajlar:
  368
  İsim:
  Serdar KOÇER
  Cevap: balığımın türü ve cinsiyeti nedir?

  Öldürmek hoşuna gidiyorsa problem yok devam doğru yolda şey yani helal olsun doğru yoldasın demek istemiştim fanusta besle besle ne beslersin bir düşüneyim beta besliyebilirsin amann şey beslede öldürme iyi bak garibime...
   
 5. ozgun_cyprus

  ozgun_cyprus

  Mesajlar:
  1.885
  Yer:
  KIBRIS
  İsim:
  Özgün Olguner
  Cevap: balığımın türü ve cinsiyeti nedir?

  Beta balıkları bu hobiye başlamak için en ideal balıktır. Keseli solunum yapan bir balık olduğundan herhangi bir havalandırmaya ihtiyaç duymaz yani suyun yüzeyinden alır oksijenini. Rahmetli japon balığının fanusunda rahatlıkla besleyebilirsin. Ancak bir filtre olmaycağından haftada bir su değişimi yapmanı öneririm ve az yem vermeni. Akvaryumcularda mavi ve kırmızı renklerde satılan tüm betalar erkektir. Ve iki erkek betayı bir araya koyarsan biri ölene kadar kavgaları devam eder. Bu nedenle sadece bir tane al. Dişileeri gri toprak renginde olduğundan genelde akvaryumcularda kolay bulunmaz. Başarılar diler takıldığın konularda seve seve yardımcı olmak isterim...
   
 6. ozgun_cyprus

  ozgun_cyprus

  Mesajlar:
  1.885
  Yer:
  KIBRIS
  İsim:
  Özgün Olguner
  Cevap: balığımın türü ve cinsiyeti nedir?

  Rahmetli japon balığının videosunu izledim, ölüm nedeni büyük ihtimalle oksijen yetersizliği, ağzını sık sık açıp kapamasından ve yeterince oksijen alamamasından öldü garip...
   
 7. deli dana

  deli dana

  Mesajlar:
  10
  İsim:
  deli dana
  Cevap: balığımın türü ve cinsiyeti nedir?

  teşekkür ederim arkadaşlar. son birkaç gün zaten su yüzeyinden çok hava alıyordu, bir ara durgunlaştı ama ben onu oksijenin kafa yapıcı özelliği olduğuna bağlamıştım. Özgün bey beta konusunda her türlü yardımınıza açığım. soracaklarım olacaktır, ya da ben sormadan söyleyecekleriniz olacaktır. yardımcı olursanmız sevinirim.
   
 8. Heliak

  Heliak

  Mesajlar:
  923
  İsim:
  Anıl
  Cevap: balığımın türü ve cinsiyeti nedir?

  Gerçekten balık bakmak istiyorsanız akvaryum alın. Cam fanusta balık beslenmez ! Sadece işkence edersiniz. Buna beta türleride dahildir. Akvaryum almadan balık almanızı tavsiye etmiyorum.
   
 9. deli dana

  deli dana

  Mesajlar:
  10
  İsim:
  deli dana

Sayfayı Paylaş