1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığımın Türü ve Cinsiyeti Nedir?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde deli dana tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. deli dana

deli dana

İsim:
    deli dana
    Merhabalar. yolda yürüyordum akvaryumcuların kapı önünde küçük fanuslarda balık sattıklarını gördüm, Birden aklıma esti alıverdim. Balık almak için çok fazla düşünmedim yani. İlk defa balık besliyorum. Yalnız balığımın türünü, cinsiyetini ve ihtiyaçlarını bilmiyorum. Siz uzman arkadaşlardan yardım alabilirim düşüncesi ile siteye kayıt oldum.

balığımın videosu ; http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150100115698363

Balığımın cinsi, cinsiyeti nedir? Ne tür yaşam ortamına ihtiyacı vardır? içinde bulunduğu 1 litrelik fanus yeterli midir? Günlük ya da 2 günde bir suyunu "kaynamış ve dinlendirilmiş" su ile değiştirmeyi düşünüyorum. Zararı ya da faydası olur mu? Zararlıysa su değişiminde ne yapmam gerekiyor?

Ne tür besinleri, ne sıklıkla vermeliyim? Bazı haftasonları evde olmuyorum,2-3 gün yalnız kalabilir, bu durumlarda beslenmesi için ne yapmalıyım?

Cevaplarınız için teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Balığımın Türü ve Cinsiyeti Nedir?

Video linki üyelik istiyor ben izleyemedim. Hayırlı olsun balığınız diyelim, sağlıkla besleyin.

3. deli dana

deli dana

İsim:
    deli dana

Facebooktan direkt kaydettim, oraya yükledim malesef. Teşekkür ederim. şu her yerde gördüğümüz turuncu balıklardan diyeyim. küçük cam fanus içinde satıyorlardı.

Aşağıdaki resimdeki bizzat o değil, ama bunun türünden.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aşağıdaki linkimizde Japon balıklarının tür isimleri ve fotoğrafları bulunuyor. Japon balıkları çok değişken olabiliyor şekil olarak.

Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  5. deli dana

deli dana

İsim:
    deli dana

Comet sanırım.

Ne tür yaşam ortamına ihtiyacı vardır? içinde bulunduğu 1 litrelik fanus yeterli midir? Günlük ya da 2 günde bir suyunu "kaynamış ve dinlendirilmiş" su ile değiştirmeyi düşünüyorum. Zararı ya da faydası olur mu? Zararlıysa su değişiminde ne yapmam gerekiyor?

Ne tür besinleri, ne sıklıkla vermeliyim? Bazı haftasonları evde olmuyorum,2-3 gün yalnız kalabilir, bu durumlarda beslenmesi için ne yapmalıyım?

Cevaplarınız için teşekkürler.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Söz ettiğiniz şartlar bizim burada üzerine yazışabileceğimiz şartlar değil malesef. 1 litrelik fanus ortamında yapabileceklerinizi yazışmak yerine balığa veya balıklara ve yine elbette size keyif verecek bir ortamı oluşturabilmek adına yazışmayı tercih ederim.

1 litrelik fanustan derhal balığı kurtarmak ve hiç olmazsa 10-15 litrelik filtrasyonu ve havalandırması olan bir akvaryum edinmenizi öneririm. Günlük olarak fanusun suyunu değişmek bir balık için o dereden bu dereye, Karadeniz'de bir gölden ertesi gün Ağrı cıvarında bir akarsuya geçmekten farksızdır. Velhasıl fanus ortamında yapılabilecekleriniz üzerine yorum yazmamayı tercih ederim. Fakat illaki devam ederseniz suyunu tamamen değil günlük suyun 3/1 oranını değişin.

7. deli dana

deli dana

İsim:
    deli dana

henüz aldım. daha alışma evresineyiz. ileride tabi ki daha rahat bir ortam düşünürüm. bir de bazen birkaç gün ilgilenemeyecek kadar uzağa gidiyorum. bu durumda aç kalmaması için ne yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş