1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığım Bu Halde Hasta

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Lexus_09 tarafından 5 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Arkadaşlar balığım kötü durumda resimlerde görüldüğü gibi!dış parazitten şüpheleniyorum,balığın yan solungaçlarının olduğu bölümler ve kafasının üstü yara içinde.ne yapabilirim?lütfen yardım edin...

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      65,8 KB
      Görüntüleme:
      342
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      100,9 KB
      Görüntüleme:
      341
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      61,7 KB
      Görüntüleme:
      339
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      76,3 KB
      Görüntüleme:
      334
  2. Erdal

Erdal

Resimlerden mantar gibi görünüyor ama canlı canlı görmekte fayda var kesin konuşmak için.

3. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Özellikle kafasının üst kısmında pullar döküldü ,kanlı beyazlı bi tabaka ortaya cıktı!ne yapmalıyım peki?bulaşıcı bi hastalık mı bu mantar?ayrı bi tanka mı alayım balığı?

4. Sezer han

Sezer han

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sezerhan Akkuş
    kalın beyaz ve pamuksu bir tabaka ise mantardır. İmkanınız varsa ayrı birtanka alın suyuna biraz tuz ekleyin. Isıyı yükseltin ve suya metinel mavisi damlatın. Bir pamuk yardımı ile metinel mavisini direk olarak balığın sorunlu bölgesine sürebilirsiniz. Benim bildiğim mantarla mücadele yöntemi budur. Yanlışım varsa arkadaşlarım düzeltsin lütfen.

Sayfayı Paylaş