1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balığım delirdi (şaka değil)

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde aykılıç tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL
    Kılıç Balığım delirdi şaka değil, kendietrafında dönüp duruyor. Yaklaşık üç saat oldu başka bişey apmadn sürekli çılgınca dönüyor...

Acaba yavrladıktan sonra mı oldu diyecem ama değil....Aklım almadı.

Hi fin Pineapple swordtail dişisi..

Hayvan hala dönüyor,acıyıp atacaktım dışarı. Belki düzelir diye tutuyorum ama dönmeye devam ediyor....

2. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Akşama ölmüş olur Selçuk Bey.Beyin hasarı söz konusu olmalı.Zamanında ben de yaşamıştım.Belki nedenini bilen bir arkadaşımız vardır.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selçuk Bey, gerçekten tuhaf bir olay bu. Aynı hareketleri cichlid türlerinde durmadan dönmek bir yana, akvaryum içinde çılgınca sağa sola çok sert vurarak bir anda ölen balıklar görebiliyoruz. Teşhis koyması gerçekten çok zor olsa gerek.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Diğer balıklar tarafından hırpalanmış,yada kafasını kaya vs gibi birşeye çarpmış olabilir. huh:

5. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Arka Beyin ya da Yatay/yanal organ hasarı söz konusu... Bence balığı atadabilirsiniz... Ölüm kısa sürede gerçekleşmeyedebilir çünkü... Başınız sağolsun...

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Tamamen katılıyorum. Beyinle ilgili bir durum. Balığınızın son durumu nedir ?

Saygılar...

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Yatay organ zarar gördüyse o hayvan zaten artık iflah olmaz yem alamayacak, ve doğru yüzemeyecek çok yaşamaz başınız sağolsun

8. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL
    Hala dönüyor. Ben atayım bari balığı. Çabuklaştıralım

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ben kıyamıyorum böyle durumlarda ben atamazdım açıkçası, hep son ana kadar beklemişimdir :(

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sabah at Hocam, sabah ola hayrola demişler. Acaba bir şok fayda eder mi? mesela akvaryumdan alınıp bir kaç dakika içme suyunda veya çeşme suyunda kalsa ?

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Balık ölene kadar atmayın hocam. Yaşayabildiği kadar yaşasın.

12. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bence bu durumlarda doğruca atılmalı... En azından ölümü hızlandırılır...

13. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Ben buzlu su yöntemini uyguluyorum bu gibi durumlarda.Bazı şeylerin kesin nedenini bilemiyoruz hala ve çözüm bulamıyoruz.Acı çektirmemek lazım.En iyi yöntemin de buzlu su yöntemi olduğunu düşünüyorum.Girdiği gibi kalıyor öyle :(

14. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL
    Abi o da eziyet. At gitsin. Ben attım. Kuruyana kadar acı çeksin

15. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Kalp krizi ile mi ölmek istersin,boğularak yada yanarak mı? :uyari:

16. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL
    İmanla olsun da..Her halukarda öleceğim...

17. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ne buzu ne suyu Cem, Ben hiç kurtulmasada son ana kadar balığın kurtulmasını beklemişimdir Allahtan ümit kesilmez buz ve buzdolabı meselesine çok karşıyım ben, Balığı folyoya sarıp buzluğa koyan bile var hamsi sanıyorlar herhalde

18. tolgacetin72

tolgacetin72

Ben hiç denemedim ama bir kapta biraz su ile buzluğa koymak iyi fikir gibi geliyor. Soğuk yavaş yavaş uyuşturur, en azından acısız bir ölüm olur sanki.

19. tol-x

tol-x

İsim:
    İbrahim
    hepsini çevirmeye ingilizcem yetmez ama whirling disease - dönme hastalığı beyine yerleşen Myxobolus cerebralis parazitinin sinir sistemini etkilemesi sonucu balığın döne döne öldüğü bir hastalık. ticari alabalık ve somon üretiminde ciddi bir risk faktörü.

http://whirlingdisease.montana.edu/about/faq.htm

20. Molly_Oscar

Molly_Oscar

Bir önerim olacak, belki faydası olur. Bir su bardağının içinde 1 çorba kaşığı kaya tuzunu eritin ve balığı kepçeyle bu suyun içine daldırıp çıkartın 2-3 defa. Sonra da alıp akvaryuma atın. Genelde dış parazitte yapılır ama... Belki faydası olur! em32:

Sayfayı Paylaş