1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığım Gerçekten Kobalt mı ?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde metekksl tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. metekksl

metekksl

İsim:
    mete
    Selamlar

Uzun bir araştırma süreci sonunda akvaryumumu kurdum.Herşeyi tamamladıktan sonra gidip balıklarımı aldım.Akvaryumcudan 1e 2 dişi kobalt aldım ancak eve gelip balıkları akvaryuma koyduktan sonra balıklardan birisi dikkatimi çekti diğer 2 balığa hic benzemiyordu mavi prenses olmasından süphelendim acaba balığım gercekten kobaltmı yoksa akvaryumcu bana kobalt mavisi diye mavi prensesmi verdi :bilmem: Ayrıca bu balık diğerlerinden ayrı olarak sürekli dipte aynı noktada sabit duruyor, hasta sanırım resimleri asağıda.

Yardımcı olursanız sevinirİm, Çok tecrübesizim henüz.

16042011079.jpg 16042011085.jpg 16042011081.jpg 16042011082.jpg

2. ÜstaD

ÜstaD

İsim:
    Onur BAKIR
    Cevap: Balığım Gerçekten Kobalt mı ?

%100 kobalt mavisi...

metekksl bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Evet balığınız cobalt.:ay:

metekksl bunu beğendi.
  4. metekksl

metekksl

İsim:
    mete

Teşekkür ederim cevabınız için ama sanırım kobaltım fazla yaşamayacak.Sürekli akvaryumun köşesinde dik bir şekilde titriyor yukarı çıkmaya çalışır gibi. Bunu yapmadığı zamanlar ise dipte sabit bir şekilde durarak titriyor.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tabana serili olan mercan kırıklarına bakarsak akvaryum çok yeni kurulmuş ve diyatom dahi başlamamış. Kısaca çok erken balık eklenmiş su oturmadan. Yapılan yemlemeleriniz olmuştur illaki balık yesin diye ve sonuç olarak balığın durumu bu oluyor.

Linkteki Hastalık Tedavi portalına formu doldurarak konu açrasanız iyi olur.

http://www.akvaryumportali.com/forums/21-Tatlı-Su-Hastalık-Tedavi-Portalı

6. metekksl

metekksl

İsim:
    mete

Evet yeni kuruldu, bir hafta boş çalıştırdıktan sonra ekledim balıkları.

Teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş