1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığım Hamile mi?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde turuncu8 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. turuncu8

turuncu8

Ad-Soyad:
    Şaban
    Arkadaşlar balığımdaki şişlik dikkatimi çekti resimlerini koydum hamilemi acaba yoksa normal bi şişlik mi..anüsünde de genişlik var.

2. ozcan13

ozcan13

Ad-Soyad:
    Özcan Kayahan
    Balığım Hamile mi?

Japon balıkları dış döllenme yapıyor diye biliyorum. saygılar:gif
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editör Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Balığım Hamile mi?

Japon balıkları dış döllenme yapabilir evet benimde bildiğim kadarıyla. Balığın yanındaki diğer türleri iyi araştırmak lazım. Bazen bildiğiniz gibi döllenmeyen yumurta yapabilir bu türler. Gerçekten üretiminin üstüne çok düşen yok bu türün. Sanırım zor olmasından kaynaklanıyor. Mesut üretmişti bu türü, konuya ilgi duyacaktır.
  4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Ad-Soyad:
    Mesut YILLAR
    Balığım Hamile mi?

Selamlar japon balıklarında okadar tür varki kimisi oldum olası balon gibi doğuştan kimisi sonradan şişmeye başlıyor balığınızın hareketlerinde bir anormallik yoksa hastalığa delalet bir anarmallikten bahsediyorum balığınızda gebelik olabilir balığınızın eşi vardır umarım akvaryumunuzda su sıcaklığını fazla yükseltmeden eşleri gözlemleyin erkek balık dişinin karın bölgesine burnuyla dokunup kur yapıyorsa yumurtlama yakın gözüküyor diyebiliriz bence balığınızdaki şişlik dediğim gibi birden oluşan bir şişkinlikse 25 derecede balıklarınızı sressiz ortamda gözlemleyin ( Bu arada isim yazarsanız hitabta sıkıntı yaşamayız) saygılar
  5. turuncu8

turuncu8

Ad-Soyad:
    Şaban
    Balığım Hamile mi?

Balığımdaki şişlik zamanla arttı ve anal bölgedeki acıklıktan dolayı dikkatimi çekti. Ayrıca akvaryumda bulunan diğer balıklardan ikisi bu balığın anal bölgesine dokunuyorlar, peşinde dolaşıyorlar. Daha önce yumurta almadığım için bilgim yok yanlış bişey yapmak istemiyorum..
  6. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Ad-Soyad:
    Mesut YILLAR
    Balığım Hamile mi?

Herşey yolunda gibi gözüküyor Şaban bey bence kendi hallerine bırakın dışarıdan gözlemlemeye devam edin çok yakında kovaları hazırlayın burda:gif

Sayfayı Paylaş